Hurá do pravěku

Cestování časem je snem lidstva od jeho počátků a zřejmě jím zůstane do skonání světa. Pojďme se tedy zasnít. Do kin právě přišel animovaný korejský film Hurá do pravěku! V Praze 10 teď zůstalo jenom jedno velké kino Premiere Cinemas.

Na animovaný film Hurá do pravěku! pravděpodobně vyrazí celá rodina, možná i s babičkou a dědečkem. Užijí si všichni. Pouze dříve narození musejí zapomenout na své mládí a fenomenální film Karla Zemana se stejným námětem Cesta do pravěku (natočený už roku 1955).

Český film kombinuje živé herce a triky, kdežto korejský je celý postavený na digitální technologii. Režisér Karel Zeman se snažil přiblížit co nejvíce vědeckému poznání své doby, pravěká stvoření i celou přírodu nám představil na základě realistických maleb Zde??ka Buriana a film natočil do snové a lehce nostalgické nálady.

Korejská animovaná zábava

Režiséři Yoon-suk Choi a John Kafka si s reálnými zvířaty hlavu nedělali a pozvali diváky do zábavného kresleného světa, který si bere pravěk pouze jako atraktivní kulisu. Stvořili globální zábavný film, který neklade na diváky příliš velké nároky ve znalostech filmové historie ani antropologie a biologie. Doporučujeme, abyste ho také tak brali – jako zábavnou show.

PODÍVEJTE SE NA TRAILER: Hurá do pravěku!

Hlavním hrdinou korejského snímku Hurá do pravěku! je dvanáctiletý chlapec Ernie a jeho přítel Max. Oba jsou pro každou klukovinu. V patách jim neustále slídí Ernieho mladší sestra Julie, která je špehuje a fotí mobilním telefonem.

T-Rex si myslí, že jedno vejce je jako druhé

Ernie, Max a Julia díky náhodě cestují ve stroji času, který vypadá jako vejce. Ocitají se v hluboké minulosti 65 milionů let před naším letopočtem. Dostanou se do dinosauřího hnízda a jako prvního obyvatele pravěku uvidí udiveného T-Rexe. Nejnebezpečnější dinosaurus je naštěstí nepovažuje za potravu, ale za své potomky, protože se „narodili“ ze stejného vejce, jako se mají narodit ostatní dinosauříci. Uvědomují si ovšem, že se musejí vrátit domů dříve, než T-Rex svůj omyl pozná. Mají tedy čas jen do doby, než se první mládě vyklube ze své skořápky. Během krátké doby budou čelit prehistorickým monstrům a nebezpečím na každém kroku, aby si zajistili návrat zpět do naší doby. Podaří se Erniemu, Maxovi a Julii bezpečně vrátit domů?

Přehled letošních filmových premiér, trailerů, anotací a obsazení najdete na specializovaném webu www.filmpre.cz

Hurá do pravěku
Hurá do pravěku. FOTO: Intersonic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *