Cyklostezka ze Záběhlic okolo Hostivařské přehrady do Petrovic je po zimě už sjízdná. V lese a na loukách sice ještě leží lepkavé bahno, ale na asfaltu je už úplné sucho.

Svezli jsme se na koloběžkách obvyklou trasou podél Botiče.

Ze Záběhlic vyjíždíme od Záběhlického zámečku ulicí U Splavu. Průjezd zahrádkářskou kolonií je kličkovaná mezi kalužemi. Přes Botič přejedeme po mostku a jedeme úzkou stezkou po břehu, kde je kupodivu pevný hlinitý podklad. Vyjíždíme na chvíli zase na asfalt v ulici Nad Meandry. Po dalším mostě přejíždíme k bráně zahradnictví a podél jeho ohrady šlapeme cestou po drobném štěrku. Je tu vlhko, ale žádné hluboké bahno. Cesta mezi ohradou a potokem je sjízdná pro koloběžky i kola.

Na křižovatce cest se dáme doleva po pěkném asfaltu bez automobilového provozu. Na louce před výběhem pro koně uhneme doleva k jezu Marcela po pěkné luční cestě. Krátkým strmým hupem sjedeme do lesa. Tady je na pár desítek metrů bahenní láze?? jako vyšitá. Naštěstí za ní vjedeme na betonový podklad a ten nás dovede na kruhový objezd Kozinova náměstí. Za ním pokračujeme původním směrem chvilku po ulici a potom stezkou přímo nad vodou až k semaforu na velmi frekventované ulici K Horkám.

Na druhé straně ulice projíždíme parkovištěm hotelu Selský dvůr a přejíždíme Botič znovu po lávce. Po louce ve staré Hostivaři si užijeme nepříjemného lepkavého bláta. Tady je snad lepší uhnout z vyježděné blátivé cesty a tlačit koloběžku po trávě.

U jezu Rybí přechod najíždíme na ulici U Břehu. Ta se změní na vycházkovou cestu a vystoupá strmým asfaltovým kopcem k Hostivařské přehradě. Od ní to už napálíme rovně cyklostezkou po břehu Hostivařské přehrady.

Neodpustíme si pouze zastávku na vyhlídkovém mole. Cesta i molo jsou za hezkého počasí plné lidí na kolech i pěšky na vycházce.

Na nejzazším konci přehrady si dáme párek v rohlíku a pivo v kiosku U Břehu. Otočíme se a jedeme nazpátek. Celkem ujedeme asi deset kilometrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *