bobosikova-jana-kvet-2010-mSouboj o post prezidenta České republiky svede devět kandidátů již tento pátek a sobotu. V Praze 10 proběhne volba jako kdekoliv jinde.

Volí ho přímo občané. Pokud jeden kandidát získá nadpoloviční většinu hlasů napoprvé, stává se okamžitě hlavou tohoto státu. Pokud se tak nestane, proběhne za dva týdny druhé kolo, ve kterém se bude rozhodovat již jenom mezi dvěma nejúspěšnějšími kandidáty.

Kandidáty na prezidenta jsou Zuzana Roithová (europoslankyně a politička KDU-ČSL), Jan Fischer (statistik a politik), Jana Bobošíková (politička vlastní strany), Tá??a Fischerová (herečka, politička a charitativní pracovnice), Přemysl Sobotka (politik ODS), Miloš Zeman (politik vlastní strany), Vladimír Franz (umělec), Jiří Dienstbier (politik ČSSD) a Karel Schwarzenberg (politik TOP 09).

KDO: Všichni občané starší 18 let v den voleb. Každý se prokazuje občanským průkazem.

KDY: V pátek 11. ledna 14–22 h a sobotu 12. ledna 8–14 h. Pokud bude nutné druhé kolo, bude se konat 25. a 26. ledna.

KDE: V příslušných volebních místnostech jako při jiných volbách, obvykle ve školách nebo na obecních úřadech.

JAK: Každý občan již obdržel sadu volebních lístků všech kandidátů do schránky zabalenou v obálce. Může si vybrat již doma a přinést k volbám jen jeden. Může si do volební místnosti přinést také všechny a rozhodnout se až tam. Nebo si může vyzvednout další sadu volebních lístků až ve volební místnosti. Vše je zdarma.

Teprve ve vyhrazeném prostoru volební místnosti mimo zraky všech ostatních osob, vloží volič vybraný lístek se jménem svého favorita do obálky, kterou obdrží, a tu vhodí do urny.

INFO: Volba prezidenta

27. ledna Praha 10 má ráda Karla Schwarzenberga

26. ledna: Ještě půl hodiny můžeme volit prezidenta

25. ledna: Volíme prezidenta: Schwarzenberg nebo Zeman?

13. ledna: Prezidentem Prahy 10 by byl Schwarzenberg

11. ledna: Prezidenta volíme i na Zahradním Městě (FOTO)

9. ledna: Jak, kde, kdy a kdo volí prezidenta

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *