Florbalistka Petra Nemravová reprezentuje nejen svůj klub Bohemians Praha, ale také Českou republiku v juniorské kategorii. Přestože patří do české špičky, klidně by halový kolektivní sport vyměnila za individuální lyžování na sjezdovkách.

Bohemians hraje florbal v několika sportovních halách po celé Praze. Jedna z nich je v Praze 10 na Skalce. Petra Nemravová si to pochvaluje.

Petra Nemravová hraje v klubu Florbalová škola Bohemians Praha

Byla jste nominována do české reprezentace. Je to pro vás velký úspěch?

Ano, pochopitelně. Hraju florbal už deset let a dostat se do juniorského národního týmu byl jeden z hlavních cílů mé florbalové kariéry.

Hrála jste už někdy s dospělými na mezinárodní úrovni?

S dospělými na mezinárodní úrovni jsem zatím neměla to štěstí si zahrát, tudíž ani nemohu posuzovat rozdíl mezi hrou reprezentace juniorek a žen. Ovšem měla jsem a stále mám možnost hrát českou nejvyšší soutěž jak žen tak juniorek. Musím říct, že tyto dvě soutěže se naprosto nedají porovnávat. Rychlost hry, důraz v osobních soubojích, tvrdost střel. To jsou aspekty, které jsou v extralize žen na úplně jiné úrovni.

Hrajete v klubu Bohemians, který má tréningy ve třech halách daleko od sebe. Jak to časově zvládáte?

Ženy A se kterými hraju a trenuju mají tréninky pouze na jedné hale, ale i tak je to pro mě velmi daleko. Městskou hromadnou dopravou jezdím na trénink téměř 2 hodiny. Naštěstí už od loňského roku mám řidičák a můžu často využívat auta rodičů.

Je problém skloubit školu s florbalem, nebo máte nějaké zvláštní uvolnění ze studia?

Studuji pražské gymnázium a skloubit školu s florbalem je někdy opravdu obtížné. Občas přijdu domu a mám sotva 10 minut abych sbalila věci a vyrazila na trénink. Často se z tréninku vracím až po desáté večer, jednou týdně dokonce až o půlnoci a teprve potom mívám čas na učení. Do teď jsem o individuálním plánu neuvažovala, ovšem do maturity mi zbývají jen 2 měsíce školy. Díky reprezentačním i jiným florbalovým akcím se obávám velké absence a proto jsem si s ředitelem naší školy domluvila individuální studijní program.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch ve sportovní kariéře?

Dalo by se říci, že obrovským, možná největším úspěchem mé sportovní kariéry je účast na několika reprezentačních akcích. Já jsem ale nejvíc pyšná hlavně na to, že již deset let hraju sport, který mě stále baví a naplňuje. A že jsem nikdy, na rozdíl od spousty dívek mého věku, nepřemýšlela o konci mé florbalové kariéry.

Hodně českých hráčů odchází do zahraničí. Máte nějaký vysněný klub v cizině, nebo chcete zůstat v Česku?

Hrát florbal v cizině je snem každého českého florbalisty. Uvidím, jak to půjde se studiem na vysoké škole, protože zavítat do nějakého, byť možná výsledkově slabšího týmu, například ve Švýcarsku, by se mi opravdu líbilo.

Kolik času trávíte tréningy a zápasy?

Trénuji 3–4× týdně a většinu víkendů mi zaplňují zápasy.

Zabírá vám florbal celý volný čas, nebo máte ještě jiné koníčky?

Florbal mi zabírá v podstatě veškerý volný čas a někdy i čas, který bych měla trávit ve škole. Ráda bych se věnovala i jiným aktivitám, ale není moc kdy. Vždycky se těším na období po skončení sezóny. Pár volných týdnů mi totiž umožní jezdit na kole, na bruslích, plavat, a dělat jiné sporty, které mě baví. Nechci si ale stěžovat, svůj život jsem dobrovolně zahltila florbalem a nelituju toho.

Chcete se florbalu věnovat celý život, nebo plánujete jinou profesní kariéru?

V mém věku už opravdu není moc možností, jak začít s jinou profesní kariérou. Florbalu se hodlám věnovat tak dlouho, dokud mi to zdraví dovolí, ale hlavně dokud mě to bude bavit. Mým snem je a asi vždycky bude sjezdové lyžování. Kvůli tomuto sportu bych nechala florbalu kdykoli.

Natáčíte pro klub Bohemians video, ve kterém zvete fanoušky na konkrétní zápasy. Zaznamenala jste na klipy, které jsou k vidění na YouTube, nějaké ohlasy?

Já osobně jsem klip natáčela pouze jeden. Pozvánek na zápasy formou videa bylo více a to interpretovaných také ostatními spoluhráčkami. Ohlasy jsem určitě zaznamenala, pochopitelně kladné. Myslím si, že je to velmi chytrý, originální a úspěšný způsob, jak upoutat lidi a přimět je sledovat florbal.

Zelená vám zjevně sluší. Jak jste si tradiční barvu Bohemians vybrala?

Do Bohemky jsem přestoupila loni na jaře z týmu, který je pro Bohemku stálým soupeřem a tím je Herbadent SJM. To je hlavní důvod, proč jsem se ocitla v zelenobílém pruhovaném dresu. Ale že se mi zelená barva líbí, rozhodně nepopírám.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *