Politička Jana Bobošíková, která má trvalé bydliště v Praze 10,a  tady také naposledy kandidovala a posléze propadla ve volbách, zakládá novou stranu.

Už jí nevyhovuje dosavadní sdružení stran Suverenita, které se pokusila využít, ale po neúspěchu ho právě odhazuje. Pro voliče to nakonec byl jen spolek neúspěšných žen, které se vyšvihly na chvíli do mediální pozornosti, a kvůli tomu si myslely, že na výsluní zůstanou i nadále.

Zakládá regulérní politickou stranu pod staronovým názvem Suverenita – blok Jany Bobošíkové.

Bývalá novinářka a europoslankyně Jana Bobošíková má pořád stejné plány. Chce se stát prezidentkou a zřejmě i sama věří, že má šanci se do čela České republiky dostat.

„Pokud bude přímá volba prezidenta, budu opět kandidovat,“ naráží ve vyjádření pro IDNES na svoji minulou kandidaturu. Tehdy ovšem byla jen
trójským koněm Václava Klause, kterého protlačili do prezidentského křesla komunisté tím, že ve složitých politických čachrech nastrčili jako svoji kandidátku Janu Bobošíkovou.

Naději v brzký krach další strany Jany Bobošíkové vzbuzuje první velký spojenec, kterého ohlásila. Měl by jím být odpadlík z ODS Vladimír Tlustý. Ten také nepatří mezi úspěšné a důvěryhodné politiky.

Politika Jany Bobošíkové

Před rokem 1989 byl významnou členkou pražského Socialistického svazu mládeže, neboli přípravky pro vstup do Komunistické strany Československa. Působila tehdy jako elévka v novinách.

Jako novinářka pracovala v Hospodářských novinách. V České televizi byla moderátorkou zpráv a později se vyšvihla na moderování hlavního diskusního pořadu 21, který měl stejnou pozici jako dnes Otázky Václava Moravce.

V roce 1999 se stala ekonomickou poradkyní předsedy Sněmovny Václava Klause.

Poté založila nevýznamný internetový web Interview 21 využívající bývalou popularitu z televize.

Do České televize se vrátila na přelomu let 2000 a 2001, kdy byla dosazena do funkce ředitelky zpravodajství. Nechvalně známá Bobovize byla tehdy pokusem politiků z ODS a ČSSD zcela ovládnout veřejnoprávní instituci a Jana Bobošíková měla být jejich nástrojem spolu se slabým ředitelem Balvínem. Situace skončila tak zvanou televizní stávkou a vedení včetně Bobošíkové bylo z televize vyhnáno.

Jana Bobošíková poté přijala angažmá na Nově, kde v letech 2001 až 2004 moderovala diskusní pořad Sedmička.

Své televizní popularity znovu využila a nechala se zvolit do Europarlamentu za hnutí Nezávislí, kde pobyla celé volební období, ale v dalších volbách ji voliči již nedali šanci.

Od roku 2006 následovala série politických výprasků. Nejprve založila stranu Politika 21, která se nijak neprosadila. Roku 2008 neúspěšně kandidovala na prezidentku republiky za KSČM. V roce 2009 neúspěšně kandidovala na ředitelku České televize. Roku 2010 se nedostala do Senátu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *