Neuvěřitelně zničená Meru�?ková ulice v Praze 10. FOTO: Kuba Turek

Radnice Prahy 10 si z nás dělá srandu. Jinak si nedokážeme vysvětlit, že nechala z ulic na Zahradním Městě udělat tankodrom.

Zničené jsou především uličky mezi vilkami v obytné zóně mezi poliklinikou a obchodním střediskem Cíl.

„To je neuvěřitelné,“ divil se taxikář Tří áček, když nás vezl z redakce Desítky, která sídlí ve Sněženkové ulici. „Jezdím tady už pár let, protože jezdím ze Spořilova, ale je to pořád horší. Nejdřív udělají z normálních ulic jednosměrky, potom obytné zóny se zákazem vjezdu pro cizí a teď nechají silnice úplně zničit.“

Podívejte se na fotografie a video, jak vypadá Meru??ková ulice v Praze. Je to zřejmě nejhorší úsek v Praze 10. Osobní auta tudy projíždějí jen s velkým rizikem.

Na Meruňkové ulici je i laickým okem jasně vidět, proč je komunikace už v průběhu zimy tak rozbitá.

merunkova-zima2011-diryb-nahled

Příčinou je lemplovská práce asfaltérských firem. Několik vrstev slabých záplat rozrušila voda. Do toho radnice pustila těžké náklaďáky z okolních staveb a jejich kola zvětšila díry až na podklad. Ten není z odolného ostrohranného štěrku, ale pohyblivých oblázků a písku.

merunkova-zima2011-dirya-nahled

Nikdo z úředníků, kteří ulici od stavařů přebírali, si takové banality neověřil? Nebo byli všichni zaplacení pomocí korupčních peněz? Nebo byli líní či hloupí?

Ať tak či onak, jezdíme po komunikacích, jejichž kvalita povrchu bývá v civilizovaných zemích vyhrazena jen tankodromům ve vojenských cvičištích.

merunkova-zima2011-diryc-nahled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *