Volby na radnici v Praze 10 jasně vyhrála pravice.
Občanská demokratická strana a TOP 09 získaly půl na půl celkem polovinu všech hlasů. Obnáší to jedenadvacet zastupitelů.
Česká strana sociálně demokratická a komunisté přesvědčili dohromady čtvrtinu voličů. Mají deset zastupitelů.
Poněkud politicky neukotvení Zelení a spolek Desítka pro domácí vyhovují patnácti procentům voličů. Společně disponují pěti zastupiteli.
Dopočet do sta procent představují hlasy pro strany a hnutí, které v obecních volbách propadly.
ODS – 25,1 % – 11 zastupitelů
TOP 09 – 24,3 % – 10 zastupitelů
ČSSD – 18,8 % – 8 zastupitelů
Desítka pro domácí – 7,9 % – 3 zastupitelé
Zelení – 7,2 % – 2 zastupitelé
KSČM – 7,2 % – 2 zastupitelé
Pražský Magistrát
Volby v celé Praze vyhrála TOP 09 (30 % – 26 křesel), následovala ODS (23–20), ČSSD (18–14) a KSČM (7–3).
Dodejme, že účelovým rozdělením Prahy před volbami na sedm nesourodých obvodů se podařilo ODS dosáhnout svého. Vyšachovala ze hry malé strany, které by se v předchozím systému do pražského zastupitelstva dostaly. Postihlo to především koalici Zelených a Evropských demokratů.
Pozitivní na celé věci je, že TOP 09 označila lidi, se kterými nepočítá za ODS na Magistrátu. Za Uhříněves je to dosavadní náměstek primátora Pavla Béma Pavel Klega. Za Prahu 10 Milan Richter a za všechny magistrátní výtečníky Rudolf Blažek.
Senátorem zůstává Štětina
Žádný kandidát do Senátu nedostal v celé České republice padesát procent hlasů, aby se dostal do horní sněmovny na první pokus. Proto senátní volby pokračovaly druhým kolem.
Nejvíce hlasů ze všech dostal senátor Jaromír Štětina (za TOP 09) právě v Praze 10. Proti němu se postavil jako druhý starosta Vladislav Lipovský (ODS). Ten hrál na dvou frontách zároveň, neboť prohlašoval, že chce být starostou i nadále.
Ve druhém závěrečném kole senátních voleb zvítězil Jaromír Štětina a zůstává tedy nadále senátorem.