obědy pro seniory

Městská část Praha 10 myslí na spoluobčany, kteří se ocitají v tíživé finanční situaci. Inflace, zdražování energií a celkově narůstající životní náklady ohrožují chod stále většího počtu domácností, kde se často nedostává ani peněz na potraviny. Vedení radnice proto v lednu odstartovalo speciální projekt na pomoc potřebné skupině seniorů, kteří nyní mohou odebírat obědy ze školních jídelen za zvýhodněné ceny.

Program zajišťuje organizace Školní jídelna Praha 10 v šesti jídelnách umístěných v základních školách – ve Strašnicích v ZŠ Hostýnská a ZŠ Olešská, ve Vršovicích v ZŠ Eden a ZŠ U Vršovického nádraží a v Zahradním Městě v ZŠ Švehlova a ZŠ Břečťanová.

Pro obědy si sem mohou chodit senioři s trvalým pobytem v Městské části Praha 10, kteří pobírají starobní důchod a ocitli se v tíživé finanční situaci. Radnice jim nabízí výživově hodnotnou stravu za velice příznivou cenu, aby si mohli snáz opatřit další základní životní potřeby. Stačí, když si v některé z uvedených školních jídelen domluví schůzku a přijdou se přihlásit k odběru obědů. Při tom vyplní čestné prohlášení a zřídí si stravovací účet.

Senioři mají na výběr vždy ze dvou hlavních jídel. Ve školních jídelnách Hostýnská a Břečťanová je po předchozí dohodě s vedoucí školní jídelny a za mírný příplatek možné odebírat i bezlepkovou a diabetickou stravu. Obědy si senioři odnášejí domů v praktickém recyklovatelném obalu, který je vhodný i k mikrovlnnému ohřevu. Výdej probíhá s ohledem na provoz jídelny pro školáky od 11:00 do 11:45 hod.

obědy pro seniory
Obědy pro seniory ve školách

Comments

  1. Dobry den,
    je mozne si zajistit stravovani jako senior Prahy 10 na MU Prahy 10? Pripadne v ZS Brigadniku.

    Dekuji za info.

    Ing.Vondracek Miroslav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *