Playstation 5

Léty prověřená kvalita

Pokud uvažujete o koupi herní konzole, rozhodně upřete Vás zrak k dlouhodobě hráčsky nejoblíbenějším konzolím Playstation. Ty mají svou hráčskou tradici již od roku 1994, kdy byla společností Sony vydána první verze tohoto zařízení. Od té doby uplynulo mnoho vody, ale konzole playstation se stále drží na předních příčkách, se svými nejoblíbenějšími a nejmodernějšími konzolemi:

Playstation 4

Playstation 4 je primárně určen pro hraní her, ale nabízí i mnoho dalších možností, od přehrávání Blu-Ray přes sledování videí na YouTube až po možnost vzdáleného přehrávání na PSVita. Tato konzole se vyznačuje elegantním a minimalistickým, strohým a neokázalým designem. Je to tedy nejen konzole pro hraní a zábavu o samotě nebo s přáteli, ale také designový objekt ideální pro sledování filmů a videí na internetu.

Výkonný hardware systému PS4 umožňuje naprosté ponoření do příběhů a videoher, což přináší mimořádný herní zážitek. Systém PS4 obsahuje 8 GB paměti RAM, 500GB, 1TB nebo 2TB interní pevný disk, přehrávač Blu-ray, DVD, dva porty USB 3.0 a port AUX. Audio/video porty mají výstup HDMI a digitální výstup. Zkrátka opravdový zázrak stvořený pro hraní her, ale také pro dokonalou multimediální platformu.

Byly představeny také dva nové modely konzole PlayStation 4 s názvy PlayStation 4 Pro a PlayStation 4 Slim. PlayStation 4 Slim je prakticky totožný s modelem uvedeným na trh v roce 2013, liší se pouze vzhledem, velikostí a hmotností a spotřebou energie. S PlayStation 4 Pro je tomu lehce jinak. Nová verze Pro má o něco výkonnější procesor a, RAM s vyšší rychlostí zápisu a čtení, vyšší spotřebu energie a především o něco větší rozměry.

Playstation 5

PlayStation 5 je přímým vývojem PlayStation 4, je výkonnější než PlayStation 4 i jeho prémiová varianta PlayStation 4 Pro a dokáže nabídnout výrazně vyšší kvalitu grafiky a výkon. Kromě toho PS5 nabídne podporu Ray-Tracingu, výstup v rozlišení 8k a možnost dosáhnout snímkové frekvence 120 snímků za sekundu na kompatibilních televizorech, což jsou funkce, které na PS4 a PS4 Pro chyběly.

Playstation 5
Playstation 5. FOTO: Mall.cz

Konzole PS5 byla navržena jako nejavantgardnější konzole Playstation nejen díky s futuristickému designu. Musíme zapomenout na krabicovité linie systému PS4 a předchozích verzí. Playstation 5 totiž připomíná jemnější linie, které stoupají vzhůru a elegantně pokrývají střed těla.  Bílá barva je zcela nová, stejně jako malé modré diody LED, které osvětlují vnitřek konzole.

Hry na Playstation

Je třeba zdůraznit, že Playstation 5 je kompatibilní s mnoha hrami pro PS4 a PS4 Pro. Videohry z předchozích verzí je tedy možné používat i na nové konzoli vybavené výkonným hardwarem schopným interpretovat vlastnosti předchozího přístroje. Je možné si vychutnat nejen hry pro systém PS5, ale také hry pro systém PS4.

Příslušenství k Playstation

Vybavení systému PlayStation má zásadní význam pro lepší výkon a maximální herní zážitek. Kromě klasických originálních ovladačů, které jsou na trhu k dostání, a to jak bezdrátových, tak kabelových, stojí za to podívat se i na další typ příslušenství. K dispozici jsou nabíjecí stanice pro systém, které pohodlně nabíjejí a ukládají bezdrátové ovladače.

Mezi dalším nejprodávanějším příslušenstvím se můžete rozhodnout pro nákup mikrofonu, s nímž můžete přenášet zvuk ve zvláště vysoké kvalitě. K dispozici je také nákup volantu, pro závodní simulace, se sadou magnetických pedálů. Je také dobré zakoupit přenosný pevný disk, na který si můžete uložit všechny své oblíbené hry. Můžete si také pořídit fantastická ochranná pouzdra na konzoli a ovladač.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *