Huawei nova 9

Aktuální válečný konflikt na Ukrajině se výrazně podepsal na zájmu občanů o cestovní doklady. Během března Úřad městské části Praha 10 přijal bezmála dva tisíce žádostí o nové doklady a vydal přibližně stejný počet pasů.

V prvním případě se jedná o víc než trojnásobek oproti běžnému období, ve druhém dokonce o čtyřnásobek. Obě statistiky jsou rekordem v historii desítkového referátu cestovních dokladů.

Během třiadvaceti březnových pracovních dní si občané zažádali o 1921 cestovních dokladů, které jsou u dospělých vydávané s platností na deset let, 1937 si jich vyzvedli. „Pro představu, před deseti lety to bylo 591 a 494. Letošní skokový nárůst nepochybně souvisí s válečným konfliktem na Ukrajině. Sami lidé nám říkají, že se bojí, co se může stát, a chtějí mít možnost v případě potřeby okamžitě odcestovat,“ říká tajemnice úřadu Jana Hatalová. „I v ostatních statistikách referát cestovních dokladů lámal rekordy. Například na správních poplatcích jsme letos v březnu vybrali více než milion korun, což je takřka pětinásobek oproti průměru.“ 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *