Hostivařská přehrada koloběžky

VIDEO V pozdním podzimním odpoledni jsme se projeli na nafukovací kanoi po Hostivařské přehradě a na koloběžce okolo Botiče.

Na Zahradním Městě vytahujeme ze skladu nafukovací loď a dvě koloběžky. K Hostivařské přehradě to máme zhruba čtyři kilometry po asfaltových silnicích a cyklostezkách.

Obrovský batoh na zádech váží 17 kg. Ve druhém ruksaku vezeme skládací kanoistická pádla, pumpu, svačinu a suchý oděv na převlečení.

Dolů k Botiči do Záběhlic svištíme s větrem ve vlasech. Krátké stoupání k přehradě nám dá zabrat. Navíc se staví na hrázi bezpečnostní přeliv a místo po cyklostezce musíme tlačit těžce naložené koloběžky strmým lesem.

Za staveništěm obě koloběžky zamkneme ke stromu, nafoukneme člun, nastavíme délku pádel a vyrazíme na vodu.

Zimní hladina vodní nádrže

Tři kilometry pádlování nám trvají asi hodinu. Mírný proud Botiče je citelný. Zvláště v úseku u nudistické pláže, kde se bývalé přírodní koryto přibližuje ke břehu, musíme pádlovat proti toku. 

Hladina přehrady je snížená na zimní stav, a proto se obracíme na úrovni sportovního areálu Na Šancích. Nazpátek nám to jde výrazně rychleji.

Loď rychle vyfoukneme, sbalíme a na koloběžkách se vracíme do Záběhlic. Abychom nemuseli moc do kopce, pomůžeme si tramvají. Dvě stanice se vyvezeme z Hostivaře na Zahradní Město.

Prázdné břehy jsou vodácký sen

Hostivařská přehradě teď na podzim je skoro opuštěná. Cyklostezka po pravém břehu je téměř prázdná, protože pěší výletníci ani cyklisté nechtějí absolvovat strmé stoupání lesem okolo stavby přelivu. Na samotnou přehradu je dočasně zakázaný vstup, a proto je sem komplikovaný přístup od Jižního Města.

Na dřevěném molu se prochází jen tu a tam zamilovaná dvojice. Na hladině je možné jednou za čas zahlédnout pádlujícího paddleboardistu nebo plavajícího otužilce. Rybářů také ubylo na snesitelnou míru.

STRAVA.com: GPX Hostivařská přehrada na koloběžce a v lodi

Doporučené vybavení

Mořský kajak nebo turistická kanoe, plovací vesta, neoprenové rukavice, házečka, funkční prádlo, vodácká bunda, lodní vak na drobnosti, chytré hodinky, lékárnička, outdoorový mobil, outdoorová kamera nebo kompaktní fotoaparát, náhradní oblečení a obuv, silné ponožky, jídlo a teplé pití v termosce. Peníze, doklady, pojištění.

Koloběžka, zámek na kolo, červená blikačka dozadu a bílé světlo dopředu, helma.

 KOUPÁNÍ.cz: Hostivařská přehrada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *