Motorkář (39 let) se snažil ujet policistům ve Strašnicích na ukradeném motocyklu.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky projížděli v neděli večer Limuzskou ulicí, kde si povšimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Když řidič spatřil policejní vozidlo, zabral za plyn a situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

VIDEO Policie honí motorkáře v Praze 10

Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu. Během ujíždění muž ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, nerespektoval světelné výstražné znamení a projel několik křižovatek na červenou. Ujížděl vysokou rychlostí, místy až 180 km/h.

Pronásledování skončilo v Dubči, kde podezřelý vjel přes chodník na přilehlou zahradu. Tam havaroval. Před policisty se snažil ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali.

Motocykl byl odcizen v Praze 3.

Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vyzvali ho k podrobení dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, obě muž odmítl.

Byl převezen na policejní služebnu. Je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestných činů obecné ohrožení a krádež. Celým případem se zabývají i kriminalisté, kteří nyní budou zjišťovat, za jakých okolností podezřelý k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

„Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je velmi důležité,“ žádá veřejnost o spolupráci policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *