Zemitý anglický styl představuje městský batůžek Troop London. Hustě tkaná bavlna, kovové přezky a kožené úchytky dávají batohu solidnost na první pohled. Stojí 2000 korun.

Na redakční recenzi tohoto batohu se redakce DESÍTKA.cz podílela společně se sesterskou redakcí Horydoly.cz zaměřenou na outdoorové aktivity.

Městský batoh Troop London. FOTO: Kuba Turek

Batoh o objemu přibližně 20 litrů ušitý z klasických materiálů je poměrně těžký sám o sobě. Váží skoro 1,5 kg. V hmotnosti tedy nemůže konkurovat moderním zavazadlům vyrobeným z umělých materiálů.

Vintage batoh

Testovaný batoh London Troop patří do kolekce Troop London Urban Collections. Prodejci i samotný výrobce ji designem a celkovým provedením řadí mezi vintage, neboli retro modely tašek a batohů.

Poctivý materiál, klasický střih. Batoh Troop London. FOTO: Kuba Turek

Jedna se o městský nebo školní držák, do kterého umístíte vše, co budete celý den v práci nebo ve škole potřebovat, ještě se vám tam po cestě domů vejde menší nákup a když se oteplí, sbalíte do něj svetr, který svléknete.

Podrobili jsme ho nejtěžší zkoušce. Od ledna ho neustále nosíme do práce, na nákupy a na kratší příměstské výlety. Dennodenně v něm vláčíme cokoliv, co je potřeba. Jezdí s námi městskou dopravou, válí se po zemi v kanceláři a cpeme do něj nákupy od pečiva přes ovoce až po uzeniny.

Podvečerní procházka do Trojmezí. FOTO: Kuba Turek

Na batohu to není znát. Barva a také úprava materiálu je taková, že špína se na něm moc nedrží a když už se tam objeví, není skoro vidět. K čištění potom stačí mýdlo nebo saponát a vlažná voda.

Nakoupit jste nezapomněli?

Ocenili jsme několik velkých oddělených prostorů uvnitř batohu, které slouží jako perfektní organizér. Jsou ušité z jemného nylonu. Nemá smysl je vypočítávat, protože každý majitel batohu si věci ukládá jinak. Důležitá je hlavně kapsa na velký notebook co nejblíže zpevněných zad, a malá kapsička na zip uvnitř batohu, jako stvořená na klíče nebo mobilní telefon.

Hlavní prostor batohu se uzavírá na horní zip a další dvě kapsy také na zipy. Zipy ani bavlněný materiál nejsou vedeny jako nepromokavé, ale za celý rok používání se nám dovnitř nedostala voda z deště ani sněhu.

Úděl městského batůžku je neustálé cestování hromadnou dopravou. FOTO: Kuba Turek

Nosný systém tvoří dva široké ramenný popruhy, mírně zpevněná a částečně odvětraná záda. Dva kompresní popruhy na každém boku dokážou batoh stáhnout do menšího objemu, ale k tomu jsme u městského zavazadla nenašli důvod. Stejně tak čtyři kovové kroužky na ramenních popruzích nijak nevyužíváme.

Tuzemský dovozce je Kufry a zavazadla.

V OBCHODĚJak kupovat batoh? VÝBĚR: Jeden ruksak nestačí DĚTI: Proč batoh? Proč ne školní tašku?

Měsíc vyšel nad Trojmezí. FOTO: Kuba Turek

TESTY BATOHŮ na Horydoly

MĚSTO Fjällräven Kanken

MĚSTO North Face Jester

MĚSTO Tesco 25

TREKING Crivit 60+10

TREKING Vaude Versametric 70+10

TREKING Century Bag

TREKING Deuter Sundance 65+10

TREKING Hannah Amphibian

TREKING Osprey Argon 110

TREKING Salewa Tahoe 55+10

CYKLISTIKA Boll Nomad

CYKLISTIKA Boll Bedouin

HOROLEZECTVÍ Base Camp Duffle

HOROLEZECTVÍ Deuter Guide 35+10

HOROLEZECTVÍ Husky Gambol 45

HOROLEZECTVÍ Loap Lunana 40

DĚTI Boll Ranger

DĚTI Boll Falcon

DĚTI Doldy Mazlíček

SKIALPINISMUS Ortovox Free Rider

BĚH Salomon XT Wings 5

BĚH Salomon Elevate Commuter

BĚH Berghaus Mach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *