Renata Chmelová

„Chtěla bych našim občanům moc poděkovat za obrovskou vlnu solidarity, kterou projevují v tomto pro nás všechny nelehkém období,“ říká starostka MČ Praha 10 Renata Chmelová (VLASTA). „Hlásí se nám jak jednotlivci, tak organizace. Pražská teplárenská nám dnes darovala tři tisíce jednorázových roušek, Club vietnamských žen AN-DONG – Praha 10 včera předal pět set roušek vlastnoručně ušitých. ZŠ Brigádníků sama vyrobila dezinfekční gel pro naše domovy seniorů a LDN,“ vypočítává starostka.

Desítky občanů jsou pak připraveny tyto ochranné prostředky distribuovat na území celé městské části. Koordinátoři je v tomto týdnu začali propojovat s potřebnými, kteří mimo jiné volají na speciálně zřízenou linku 267 093 800. Kromě toho se hlásí stále další dobrovolníci.

„Praha 10 je, stejně jako další města v České republice, městem roušek a prázdných ulic. Ale zároveň je plná skvělých lidí. Vaše ochota pomáhat je pro mě velkým hrdinstvím,“ vzkázala jim starostka Chmelová na videu, v němž promlouvá k obyvatelům Desítky.

a

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *