Občanům Prahy 10 je opět k dispozici právní poradenství, zajišťované advokátem. Právní služby jsou hrazeny z rozpočtu městské části a jsou bezplatné. Poradenství je určeno pro klienty sociálního odboru, tedy občany v obtížné sociální situaci. Právník s nimi nejčastěji řeší rodinnou, finanční a bytovou problematiku, často se jedná o kombinaci mnoha právních problémů.

„Služba je velmi oceňovaná jak samotnými klienty, tak našimi sociálními pracovníky a kurátory pro dospělé, kteří se každodenně setkávají s poměrně složitými osobními problémy svých klientů,“ říká Michal Kočí (Piráti), radní pro sociální oblast, zdravotnictví a bezpečnost. „Proto pouze neodkazujeme na neziskové organizace, ale poradenství již sedmým rokem zajišťujeme z finančních prostředků městské části. Cílem je dát potřebným maximální servis na jednom místě,“ vysvětluje Michal Kočí.

Praxe je taková, že klient svou situaci nejprve probere se sociálním pracovníkem. Ten mu buď dokáže sám pomoci, nebo mu zprostředkuje schůzku s právníkem. Vloni proběhlo 88 hodinových právních konzultací. „Nejvíce, čtyřiatřicet z nich, se týkalo bytové problematiky včetně dluhů. Rodinné problémy se řešily ve dvaadvaceti případech. Letos očekáváme minimálně stejný zájem,“ shrnuje radní Michal Kočí.

Poradna funguje na Úřadu městské části Praha 10, Vršovická 68. Kontaktní osobou je Linda Zákorová, vedoucí oddělení sociální práce odboru sociálního, telefon 267 093 226, e-mail linda.zakorova@praha10.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *