Kniha o oddílovém tábořišti Zátoka pláňat a třech spřátelených dětských oddílech Poutníci (z Vršovic), Tuláci Malešice a Tuláci Karlín, vyjde na podzim. Cena se bude odvíjet od nákladu, ale nepřesáhne 500 korun. Knihu lze objednat nejpozději do 31. srpna na e-mailu turek.matej@gmail.com Na začátku září se odesílá do tiskárny.

Kniha pod titulem Tak tomu bylo je velká, barevná, se spoustou fotek a novými informacemi, které jsme vypátrali. Najdete v ní třeba fotky Zátoky bez srubu, co se v Keblově nacházelo ve středověku, co byl zač původní oddíl Poutníci…

Zátoka pláňat se soukromé jméno pro tábořiště na břehu přehrady Němčičky, která patří do soustavy přehrad v povodí Želivky, které zásobují Prahu pitnou vodou.

Čtyři roky práce

Právě jsme dopsali knihu týkající se námi milované louky uprostřed lesů zvané Zátoka Pláňat. Máte možnost si ji objednat.

Kniha bude plná velkých fotografií starých i současných, vytažených z dávno zapomenutých a dnes již bohužel i vyhozených kronik i ze soukromých fotoalb zakladatelů srubu.

V historii místa jsme se dopátrali až do středověku. Víte, že na místě louky byl rybník, či že v blízkém lese pracovaly cihelny? Kdo louku poprvé zapůjčil táborům a kolik to stálo? A co se na louce staví v současnosti?

Zabývali jsme se také historií tří oddílů Tuláci Malešice, Tuláci Karlín a Poutníci. Pátráním jsme se dostali až do osmdesátých let 20. století a zjistili jsme více o původním oddíle Poutníci, ze kterého potom vzešly další dětské oddíly.

Zjistili jsme, proč se přestalo jezdit na Tolštejn. Víme, co se dělo na první schůzce Karlína pod vedením Vaška. A nakonec jsme i vyšťourali, jak probíhal první tábor Poutníků. Chcete to vědět také?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *