malesickaprumyslovaoblast-nahled

Malešická průmyslová oblast. Výstava na radnici Prahy 10.

Výstava architektonických a urbanistických studentských prací Malešická průmyslová oblast bude k vidění ve Středisku územního rozvoje na radnici ve Vršovicích. Jedná se o pohled studentů Fakulty stavební ČVUT, oboru architektura a stavitelství, na revitalizaci části Malešické průmyslové oblasti na novou městskou obytnou čtvrť. Práce vznikly v ateliérech Jiran – Svatoš a Lédl – Knytl.

Výstava bude k vidění od 15. dubna do 3. května ve Středisku územního rozvoje – přízemí budovy B, radnice Prahy 10 ve Vršovické ulici. Vernisáž za účasti zástupců, studentů a veřejnosti se uskuteční v pondělí 15. dubna od 18 hodin.

Středisko územního rozvoje je přístupné vždy ve středu od 8–12 hod a 14–18 hod.

Co je Malešická průmyslová oblast?

Malešická průmyslová oblast je součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městské části Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Malešická průmyslová oblast je významné transformační území, pro které je důležité najít vhodné urbanistické, architektonické a dopravní řešení s optimální funkčně prostorovou regulací budoucí výstavby, včetně zohlednění všech důležitých širších vztahů a návazností na okolní dopravní infrastrukturu.

Žádoucí je navrhnout novou městskou čtvrť, v níž původní průmyslové provozy budou převážně nahrazeny smíšenými funkcemi obvyklými pro vnitřní město včetně bydlení. Dosavadní výroba by měla být omezena na nerušící formy produkce bez kapacitní nákladní dopravy, případně orientována na služby. Prioritou je městský charakter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *