cil-riditka-nahled V dnešní době plné podvodů a nekalých praktik je třeba mít se na pozoru. Koupě či prodej nemovitosti se při aktuálních cenách stává zásadní životní investicí, a proto je nutno pozorně zvážit výběr zprostředkovatele. Recenze na internetu či reference známých vám mohou napovědět, na které společnosti se obrátit a které naopak vynechat. Avšak i přes toto vás některé realitní kanceláře mohou nemile překvapit.

I pouhou rezervaci si rozmyslete

Povedlo se vám najít svůj dům snů? Skvěle! Předtím než začnete balit po vás s největší pravděpodobností bude realitka požadovat rezervační poplatek. Tento poplatek musí být srozumitelně ustanoven v rezervační smlouvě.

Názor můžete změnit ze dne na den, a co teď s rezervační kaucí? Pokud nedojde k uzavření kupní smlouvy, realitní kancelář nemá ve většině případu právo vám tuto částku zadržet, jednalo by se z její strany o bezdůvodné obohacení.

Mastné provize

Občanský zákoník udává, že provize je splatná až dnem skutečného uzavření kupní smlouvy. Jednoduše řečeno, realitka má právo na platbu provize až potom, co nemovitost koupíte.

Co je a není vidět

Realitní kancelář vám nezatají nedostatky, které jsou jednoznačně viditelné, ale všimnete si na první pohled problému se spodní vodou, nekvalitního stavebního materiálu nebo objevující se plísně? O těchto skrytých vadách často není kupující informován vůbec a mohou se reálně projevit až po několika letech.

Odpovědnost za ně však nese bývalý majitel nemovitosti a kupující se na něho může obrátit se stížností až 5 let zpětně od podpisu smlouvy. Máte nárok na odstranění vady opravou, nebo přiměřenou slevu z kupní ceny. V krajních případech, kdy se jedná opravdu o závažnou vadu, a kupující, pokud by byl s tímto obeznámen před koupí, by ani o koupi neuvažoval, nastává možnost úplně od smlouvy odstoupit. Toto však vždy záleží na konkrétním případu.

Nenechte se oklamat a uči??te přítrž různým výmluvám! Společnost Vaše nároky.cz hájí zájmy poškozených již od roku 2013 a s pomocí spolupracujících advokátů řeší měsíčně desítky podobných případů. Stačí jen pár kliků a můžete se domoci svého práva.

cil-panelak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *