cajpeceny-ovoce1

Pečený čaj. FOTO: Poznání

Patříte mezi tu část obyvatelstva, která dost dobře neví, co si má pod pojmem pečený čaj představit? V tom případě nemusíte smutnit, po přečtení tohoto textu již tomu tak nebude!

Pečený čaj v zimě zahřeje a v létě osvěží

Pečený čaj byl dobře známý již našim prarodičům, aby posléze poněkud upadl v zapomnění. Nyní ale zažívá svoji renesanci. Na první pohled si jej lze lehce splést třeba se zavařeninou, po zalití horkou nebo studenou vodou se ale tato směs upečeného ovoce změní ve výborný nápoj, jenž v zimě zahřeje a v létě naopak osvěží.

Navíc není nijak náročný na přípravu a občerstvit se jím můžete během pár minut od chvíle, kdy na vás na něj přijdou laskominy.

Pečený čaj má řadu pozitivních vlastností

Jaké jsou hlavní důvody, proč jsou pečené čaje v této podobě tak oblíbené? Zcela zásadní je již skutečnost, že se jedná o ovocný čaj, který má stoprocentně přírodní charakter. Tím absolutně vyhovuje požadavkům moderního zdravého stravování.

Zapome??te na nějaká umělá barviva, konzervanty nebo přidané aromatické látky. Tyto přísady nemají v poctivém pečeném čaji co dělat! Poctivý pečený čaj se skládá jen z ovoce, cukru a koření.

cajpeceny-ovoce2

Pečený čaj je zdravý a chutný. FOTO: Poznání

Pečený čaj připravený z ovoce navíc neobsahuje kofein nebo tein, takže se jedná o pití, které lze doporučit i dětem. Můžete si ho dopřát v klidu i před spaním, protože absence zmi??ovaných látek nebude nijak bránit následnému příjemnému spánku.

Pečený čaj potěší i jako praktický dárek

Pečený čaj má tedy univerzální použití, když je možné pochutnávat si na něm v létě i v zimě. V letním období se doporučuje zalít vychlazenou vodou nebo minerálkou a je možné jej servírovat jako vynikající domácí limonádu, kterou vám pochválí každá návštěva.

Pečeným čajem můžete bez obav podarovat i své blízké. Jedná se o praktický dárek, kterým rozhodně nikdo nepohrdne.

Kromě banánů se pečený čaj připravuje snad ze všech druhů ovoce

Pečený čaj se připravuje snad ze všech druhů ovoce, na něž si člověk vzpomene. Výjimku, z níž se příprava nedoporučuje, představuje pouze banán. Je logické, že v závislosti na tom, z jakého ovoce je připraven, bude mít pečený čaj i svoji barvu.

Mnoho druhů navíc disponuje prokazatelnými léčivými účinky. Pochutnat si na pečeném čaji mohou i diabetici, když místo cukru použijí fruktózu pro ně určenou.

Chutný pečený čaj je možné zakoupit v e-shopu

Sbíhají se vám po přečtení tohoto textu sliny a přemýšlíte, kde byste mohli pečený čaj zakoupit? Vynikající pečené čaje je možné objednat např. na stránkách www.poznani-knihy.cz. Bylo by bezesporu škoda této nabídky nevyužít.

Pečený čaj je totiž jistě lepší volbou než sáčkové verze ovocných čajů, které jsou často plné různých umělých aromat a dochucovadel neznámého původu. Jeho nákupem tak utužíte i své zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *