Fotbaloví fanoušci Sigmy Olomouc napadli Afričana z rasistických pohnutek. Nelíbila se jim jeho černá kůže. Jeli společně tramvají číslo 6 z I.P. Pavlova na Bohemians. Oni mířili na sobotní fotbal, on na schůzku s kamarádem. Dvě desítky mladých mužů ho obestoupily, křičeli na něj, že je černá huba a špinavej negr, ať se vrátí do Afriky a že černoši a Židi by měli jít do plynu. Nikdo z cestujících v tramvaji se jej nezastal. Poté na něj házeli citrony, dostal pěstí, strhli ho ze sedačky a kopali do něj.  

Šestatřicetiletý černoch dlouhodobě žije v Praze. Má doktorát z pražské univerzity a je zaměstnaný jako programátor v nadnárodní firmě. 

„Všichni zadržení muži skončili na policejním oddělení a kriminalisté na případu nyní pracují pro podezření ze spáchání trestných činů hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, výtržnictví a ublížení na zdraví,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. K jejich identifikaci pomohl právě napadený muž, když mu policisté na služebně ukázali televizní záznam z probíhajícího utkání.  

„V zastávce Bohemians směr Koh-i-noor z linky číslo 6 vystoupila skupina mužů. Zraněný cestující si krátce po rozjezdu tramvaje ze zastávky zmáčkl tlačítko nouzového zastavení. Informoval řidičku, že žádá zavolání záchranné služby a policie. Ti krátce po zastavení tramvaje přijeli,“ doplnila popis události mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta ??ehková.

??idička zřejmě rvačku neviděla. Po ošetření a odvozu pacienta byla tramvaj stažena z provozu kvůli silnému znečištění.

Rasistický incident již odsoudili premiér Bohuslav Sobotka, ministra spravedlnosti Robert Pelikán a představenstvo sportovního klubu Sigma Olomouc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *