podleskyrybnik-zenaplavky-nahled

Podleský rybník. FOTO: Kuba Turek

Podleský rybník na okraji Prahy býval pěkným místem ke koupání. Dnes je to nevábné místo vhodné snad jen na krátké smočení během výletu na kole či pěšky.

Travnatá pláž v horní části rybníku, kamínkový břeh u hráze a třeš??ovka vytvářely příjemný kolorit příměstského vodního osvěžení.

Podleský rybník - koupání tady bylo pěkné

Atmosféra zmizela

Třešně na začátku léta rudnou, ale to je vše, co z atmosféry Podleského rybníka zůstalo.

Břehy zarostly křovím, šípkem a kopřivami. Pár míst, kde se dá vklouznout do vody, páchne po lidské moči a výkalech. Doutnající ohniště jsou plná plastových odpadků. Třeš??ovka rychle zplaněla.

Na kole k Podleskému rybníku.

Kudy do vody?

Vstup do vody je možný z bývalé travnaté pláže na západním břehu. Dnes jsou to jen dva plácky s trochou trávy mezi vzrostlým křovím u rozbité asfaltky. Dostanete se sem na kole i pešky po modré turistické značce z Dubče do Uhříněvsi, případně autem z Bečovské ulice po vedlejší úzké asfaltce okolo jahodového pole.

Zaplavat si můžete také u hráze pod rozložitými duby. Přístup sem je na kole nebo pěšky. Stojí zde rozcestník zmíněné modré turistické značky a červené značky z Běchovic do Dolních Počernic. Nevýhodou písčito-kamenité plážičky je, že se zde plaví koně. Ve vodě tedy můžete kromě lidí potkat také tato majestátní zvířata.

Dříve oblíbený travnatý svah nad severovýchodním cípem rybníka u třeš??ovky se z rozlehlé pláže scvrknul na dvě uzoučké cestičky skrz mohutné kopřivy rovnou do vody. Místa je tu pro dva lidi akorát na to, aby se převlékli a vklouzli do vody. Přijede se sem pohodlně na kole po klesající asfaltce bez provozu z nedaleké vsi Netluky. 

Aspo?? že voda je teplá a v rámci možností čistá. Tedy čistá ma začátku prázdnin! Koncem června a v srpnu je už zelená vodním květem.

Koupání v okolí: Počernický rybník a Hostivařská přehrada

Praha, Podleský rybník.

Cestou na kole

V Podleském rybníku má smysl se vykoupat snad jen, pokud zrovna jedeme okolo na kole. Nedaleko vede cyklotrasa po silničce spojující Dubeč a Uhříněvsí.

Terénní trasa vhodná pro horská kola vede z Uhříněvsi skrze oboru, okolo židovského hřbitova, přes louku k Podleskému rybníku, k hrázi a dál okolo mlýna do Dubče.

Obě trasy, terénní i silniční, lze napojit na směry dál do centra Prahy nebo ven z města.

KOUP??NÍ.cz: Podleský rybník

Podívejte se na přehled KOUP??NÍ V PRAZE Zobrazit místo Turistika na větší mapě 

Podleský rybník – čtěte více 

KOUP??NÍ.cz: Podleský rybník

DESÍTKA.cz: Podleský rybník už není ke koupání (2016)

DESÍTKA.cz: Třešně u Podleského rybníka už končí (2015)

Horydoly.cz: Podleský rybník – koupání tady bylo pěkné

Koupání na kole (koloběžce): Hostivař, Slatina, Uhříněves

Na kole v zimě: 5 potoků na kole  

Geocaching: Ztracené UFO na Podleském rybníku

Fotogalerie: Podleský rybník na konci zimy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *