V sobotu krátce před desátou hodinou dostala česká policie informaci od německých kolegů o ujíždějícím řidiči luxusního vozidla Porsche, odcizeného v německém Hesensku. Policisté vyhlásili vozidlo do pátrání a pátrací relaci předali všem policejním hlídkám. Jen o hodinu později předmětné vozidlo zaznamenali policisté pohotovostní motorizované jednotky na pražské Švehlově ulici a po krátkém pronásledování do ulice K Horkám řidiče zadrželi.

Třicetiletý cizinec se na výzvu policistů podrobil orientační dechové zkoušce a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem.

Případ si převzali místně příslušní policisté spolu s kriminalisty. Ti nyní budou celou věc řešit ve spolupráci s německými kolegy.

Na místo nakonec museli vyrazit i dopravní policisté. Cizinec totiž během své zběsilé jízdy Švehlovou ulicí naboural dalšího účastníka silničního provozu, řidiče osobního motorového vozidla Honda CRV. Tuto kolizi tak budou policisté zpracovávat jako běžnou dopravní nehodu.

Zdroj: Andrea Zoulová -Týdeník policie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *