Bývalá tržnice ve Vršovické ulici v areálu gymnázia Přípotoční a proti stadionu Bohemians je vyklizená. Zařídila to radnice Prahy 10, která tamní katastrofální stav nechávala svému osudu po mnoho let. 

Od roku 2008, kdy tržnice samospádem přestala fungovat, se sem nastěhoval autobazar, soukromé placené parkoviště a poté přímo do zdemolovaných stánků bezdomovci.  

Vleklý soudní spor o samotné rozpadlé stánky teď údajně skončil ve prospěch Městské části Praha 10.

Budeme mluvit o sportu, ale půjde o velké peníze

Podle platného celopražského územního plánu má na pozemku stát sportovní hala, která by měla sloužit přilehlému gymnáziu i veřejnosti. Vedení radnice (ČSSD, TOPO 09 a pár přicmrdávajících zastupitelů z jiných stran) s tím však nesouhlasí. Rýsuje se tedy další spor hlavního města Prahy, městské části Praha 10, sportovců, veřejnosti a soukromých investičních dravců.

Téměř jistě můžeme říci, že to bude stejné jako v případě vedlejšího stadionu Bohemians. Pod vzletnými slovy o sportu, zdraví a výchově, se budou skrývat urputné poziční války o peníze.

Zatímco v případě Bohemky je do nich namočena především ODS a ANO (neboli bývalí socialisté) s podporou Zoufalíkovců (neboli bývalých ódeesáků), současnou válku rozpoutávají ČSSD a TOP 09. 

Urvi si, co můžeš?

Pozemek patří hlavnímu městu Praze, které ho svěřilo do správy městské části Praha 10.

Dříve na něm bylo gymnaziální hřiště, ale hygienicky nevyhovovalo. Bylo jasné, že se tam místo něj postaví hala, ale sport se tam provozovat nemohl, proto ho gymnázium pronajalo na tržnici. Tehdy ovšem asi lidé ze školy netušili, že to bude na dlouhé roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *