Eden Slavia

Slavie kupuje svůj stadion v Edenu. Přesněji řečeno, kupuje ho vlastník fotbalového klubu, čínská firma CEFC napojená na komunistické vedení své země.

Stadion v Edenu je největší a nejmodernější fotbalový fotbalový stadion v Česku z roku 2008. Je postavený na kapacitu přes 20 000 diváků.

Na Eden se v minulých letech nabalila politika a korupční i ukradené peníze. Posledním vlastníkem před čínskými komunisty CEFC byla akciová společnost Eden Arena. Ta se domluvila na prodeji z popudu Miloše Zemana a jeho nohsleda Jaroslava Tvrdíka. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta hned přispěchal s nápadem, že by z Edenu rád udělal český Národní stadion a zvětšil počet diváckých míst na 30 000. Samozřejmě by to měli zaplatit všichni občané této země a ne majitel jabloneckého fotbalového klubu, toho času v čele českého fotbalu.

Prvním majitelem stadionu Eden hned po dostavění byla společnost E Side Property, poté ho prodala skupině Natland, které patřil i fotbalový klub. V tu dobu patřila Slavia zřejmě bratrům Řebíčkovým (ODS) – jeden byl policista a druhý ministr, oba s nevalnou pověstí a podezřením na milionové podvody.

Zároveň zkrachovaly společnosti okolo E Side Property, do kterých investovala velké peníze Praha 10 pod vedením Milana Richtera (ODS) ve známé a dosud neukončené kause Key Investments. Ztracené peníze už občané Prahy 10 nikdy neuvidí, protože letos zastupitelé (pod vedením ČSSD) prodávají pohledávky za zlomek původní ceny.

Odhaduje se, že v pozadí těchto majetkových operací je Petr Kellner a pracuje na nich Petr Sisák. Připomeňme, že prezident Zeman letěl na vyjednávání do Číny právě Kellnerovým soukromým letadlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *