tablet-mladik-nahled

Mladík má své počítačové hry v tabletu stále s sebou. FOTO: Pexels

iGaming, neboli online hraní, se v Česku stává stále módnějším. iGaming už dávno nejsou jenom fantasy hry, je to celá škála možností – karetní hry, šachy, sázení a mnoho dalšího. V poslední době se v oblasti iGamingu objevují nové trendy, jejich popularita vzrůstá a celá generace studentů a mladých lidí se připojuje k online hracím komunitám v Česku i po celém světě.

Alex Mihai

iGaming není těžké pochopit. Je potřeba pouze připojení k Internetu, zvědavost, a znalost pravidel které se samozřejmě dají naučit na mnoha webových stránkách. Hráči všech věkových kategorií a úrovní se připojují dennodenně aby se spojili se svojí hráčskou komunitou, otestovali si nové strategie, a přivydělali si peníze.

Popularita v Česku se zvyšuje

I když iGaming není v Česku novinkou, v poslední době se jeho popularita rapidně zvedá.

K jeho popularitě přispívá i obecně se zvyšující počet uživatelů Internetu v České Republice. Jenom v únoru tohoto roku se populace uživatelů zvýšila o 3,8 %. Lidé používají telefony, počítače a tablety, aby se připojili ke svým oblíbeným zprávám, sociálním mediím a online hrám. Podle statistik se denně připojí k Internetu kolem 5 millionů Čechů. Většina z nich se připojuje doma na počítači a na mobilu nebo tabletu ve škole a v práci. ??ečeno jinak: Češi jsou připojeni do sítě 24 hodin denně.

S nárůstem uživatelů Internetu se také zvyšuje počet hráčů internetových her. Na rozdíl od Anglie nebo Švédska se lidé v Česku více zajímají o online hry. Naopak popularita offline her a tak zvaných deskovek klesá. Podle statistik se 48 % Čechů, skoro polovina populace České republiky, věnuje online hrám alespo?? jednou týdně.

Telefony hlavně na hraní

Díky možnosti internetového připojení a náklonnosti k online hrám se Česko stává rájem pro iGaming.

Česko se ještě nerovná světovému měřítku, kde si více než čtvrtina vlastníků mobilních telefonů koupila přístroj právě za účelem hraní online her. Tito vlastníci pak mají možnost připojit se a užít si iGaming kdykoliv a kdekoliv, oproti lidem kteří hrají online hry na počítači. Česko ale zažívá podobné změny. Za poslední rok vzrostl počet uživatelů mobilních telefonů za účelem iGamingu na celých 22 %. Jsme tedy jen 3 % pod celosvětovou úrovní.

Jinými slovy, Česko se pomalu ale jistě stává zemí, kde je iGaming na denním pořádku pro většinu generací.

Hrají především mladí dospělí

Většina hráčů iGamingu v Česku spadá do překvapující kategorie. Více než polovina hráčů je mladších 35 let, ale lidé mezi lety 25 a 34 lety jsou jednou z nejvíce zastoupených skupin v českém iGamingu. Také ve světě je vysoké zastoupení mladších hráčů v mnoha oblastech iGamingu. Například někteří z nejlepších hráčů pokeru – Jason Mercier, Randy Lew, a Mikhail Shalamov – jsou mladí lidé, kteří nedávno dokončili univerzitu a našli budoucnost v online hrách.

iGaming se tedy stává součástí České republiky. Na Internetu lidé nacházejí nejenom informace, ale také zábavu, přátele a adrenalin. Hráči různých věkových kategorií, často studenti, se potkávají online, sdílejí zážitky a mění život. Nedávno se dokonce dva studenti vysokých škol stali milionáři během Millionaires Island Slot Game organizované webovou stránkou Poker Stars Casino. I když třetí milionář nebyl student, tato událost jasně poukázala na dovednosti a dychtivost mladší generace v iGamingu.

Se zvyšujícím se počtem uživatelů Internetu a českým náskokem v iGamingu je jednoduché představit si budoucnost, kde se iGaming stane pevnou součástí našeho života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *