slavia-latka-nahled

Martin Latka, legendární kapitán a obránce opouští Slavii.

Ve fotbalové Slavii končí dlouholetý kapitán, ikona klubu a obránce Martin Latka.

„Martin Latka je oprávněně jednou z klubových legend. Byl jako hráč či kapitán u největších slávistických úspěchů a současně pomáhal svými výkony zachra??ovat Slavii v nelehkých časech posledních let. Od všech příznivců Slavie si zaslouží uznání a respekt,“ uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Odchod legendárního obránce

„Děkujeme mu za jeho dlouholeté služby, přejeme mu hodně štěstí v další kariéře a věříme, že se jednou vrátí do klubu třeba jako trenér mládeže. Bylo mi ctí se s ním osobně rozloučit a rozcházíme se jako přátelé,“ doplnil Jaroslav Tvrdík.

„Slavia se mi neopouští lehce, ale něco končí a něco nového začíná. Klubu, klukům v kabině a fanouškům přeji, ať si pohárovou sezonu užijí, a ať se Slavia posune tam, kam skutečně patří,“ vzkazuje dlouholetý kapitán Slavie Martin Latka.

Latka patřil k oporám sešívané defenzivy, odehrál za Slavii 168 ligových zápasů a v nich vstřelil celkem 13 branek. Zajímavostí pak může být, že až na jeden gól v Příbrami v září 2005, se Latka prosazoval pouze na domácí půdě. V červenobílém dresu získal dva mistrovské tituly a za Slavii nastoupil i k 20 zápasům evropských pohárů.

Třikrát do ciziny a zase zpět

Martin Latka poprvé přišel do Slavie v roce 2003, kdy přestoupil z Českých Budějovic. Jaro 2006 strávil na hostování v Birminghamu. Po návratu pomohl ke dvěma titulům a historickému postupu do Ligy mistrů. V roce 2009 odešel na další zahraniční angažmádo Panionis Atény. Opět se vrátil do Slavie roku 2011, přestože v té době už Slavia k nejlepším týmům ligy nepatřila. Fanoušci to oce??ovali. Od zimy 2013 do léta 2014 působil v zahraničí naposledy, když přestoupil do Düsseldorfu. I po tomto angažmá se však vrátil do klubu svého srdce. Nyní odchází počtvrté a jako hráč nejspíš nadobro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *