Střední průmyslová škola zeměměřická v ulici Pod Táborem těsně za malešickými hranicemi se má od příštího školního roku přestěhovat na Pankrác. Sloučila by se Střední průmyslovou školou stavební Josefa Gočára. Tento plán představil pražský Magistrát, který obě střední školy zřizuje. Krok je to logický, protože budova pro 400 studentů je teď obsazena jen 80 studenty a počet studujících geodetů stále klesá. 

Připome??me, že záměr sloučení se stavební průmyslovkou se projednával v minulosti již nejméně dvakrát. Zárove?? není stále jasné, co by se stalo s exkluzivní funkcionalistickou školní budovou, kam se zeměměřická průmyslovka přestěhovala v 60. letech minulého století z Malé Štupartské ulice v centru Prahy. Praha 9 současnou školní budovu nepotřebuje.

V lokalitě Pod Táborem působí ještě zahradnické učiliště a střední zahradnická škola s přilehlou botanickou zahradou (přístupnou veřejnosti) a střední a vyšší policejní škola.

V minulosti se zde odehrála krvavá řež Zbytečná bitva u Štěrbohol, což bylo až do 1. světové války největší válečné střetnutí v Evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *