Elektrokola zažívají v současné době mohutný rozvoj a není divu. S motorem na kole se stává jízda snazší a dynamičtější, můžete si dovolit naplánovat delší trasu či vyjet prudší kopce než s běžným jízdním kolem. Nabídka elektrokol na trhu je poměrně pestrá, můžete vybírat z různých typů kol s různým osazením a různými pohony. Můžete si pořídit nové trekingové nebo horské elektrokolo či městské nebo skládací elektrokolo.

Zajímavou alternativou pořízení nového elektrokola je však přestavba na elektrokolo.

Kdy je vhodná přestavba na elektrokolo?

Pokud máte jízdní kolo, které vám vyhovuje a zvažujete pořízení elektrokola, doporučujeme vám přestavbu vašeho stávajícího kola. Přestavba na elektrokolo spočívá v montáži motoru, umístění baterie a příslušné kabeláže na vaše kolo. Pokud vaše jízdní kolo má kvalitní osazení a dobrý stav, je jeho přestavba vždy ekonomičtější variantou než pořízení nového elektrokola se stejným osazením. Navíc šetříte místo (nebudete mít další kolo ve svém sklepě nebo garáži).

Toto elektrokolo vzniklo jednoduše: Na běžný bicykl byla namontována sada elektrokit. FOTO: Citybikes

Toto elektrokolo vzniklo jednoduše: Na běžný bicykl byla namontována sada elektrokit. FOTO: Citybikes

Jakou zvolit přestavbu?

Motor můžete zvolit přední (tzn. vpletený do předního kola), nebo středový (umístěný do středu klik) nebo zadní (v zadním náboji kola).

Přední pohon pohání přední kolo, které vás „táhne“, středový pohon zabírá přes řetěz do zadního kola a zadní pohon pohání zadní kolo přímo. Středovému motoru můžete řadit, tak jak při jízdě řadíte sami sobě. Díky tomu je o něco efektivnější při čerpání energie z baterie a prodlužuje dojezd elektrokola na jedno nabytí o 10 až 15 %. Jeho mírná nevýhoda je větší náročnost na řetěz a zadní vícekolečko (kazetu), které svou silou více opotřebovává.

Výhodou předního pohonu je, kromě optimálního rozložení hmotnosti celé sady, i možnost výměny předního kola (odpojení motoru), kdy si můžete ze svého elektrokola udělat během pár minut opět lehké jízdní kolo bez motoru.

Společnost Citybikes provádí přestavby již mnoho let

Pokud si vyberete přestavbový set, můžete jej instalovat sami nebo si nechat provést montáž setu specializovaným cykloservisem. Společnost Citybikes působící v Praze 10 se zabývá přestavbami již přes 6 let. „Za dobu naší existence jsme provedli několik set přestaveb a máme v této oblasti rozsáhlé zkušenosti. Dokážeme přestavět víceméně jakékoliv kolo. Používáme kvalitní motory a baterie, které dokážeme sami servisovat,“ říká jednatel společnosti Citybikes, s.r.o. Martin ??íha. „Stačí když k nám přivezete své kolo a za pár dnů vám vrátíme elektrokolo“, dodává ??íha.

Elektrokolo značky Kolos No.3 se vyrábí v Hostivaři pro Evropský parlament. FOTO: Citybikes

Své zkušenosti v oblasti elektrokol zúročila společnost Citybikes i v zakázce pro Evropský parlament, kterou v letošním roce realizuje. Ve výběrovém řízení uspělo elektrokolo vlastní značky Kolos. Elektrokola pro Evropský parlament byla vyrobena v Praze v Hostivaři a dodána v dubnu letošního roku. „Jsme rádi, že jsme mohli na takové zakázce pracovat a ukázat, že v České republice dokážeme vyrobit kvalitní produkty.“

Pokud se o elektrokolech nebo přestavbách chcete dozvědět více, zastavte se v prodejně Citybikes na náměstí Svatopluka Čecha 5 v Praze 10 – Vršovicích. Zkušení technici vám rádi a ochotně s výběrem poradí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *