Zastupitel koalice VLASTA Milan Mraček složil mandát dnes v pátek 26. února do rukou prvního zástupce starosty Prahy 10 Vladimíra Nováka. Důvodem je jeho pravomocné odsouzení Městským soudem v Praze ze dne 24. února za uvedení nepravdivých informací v žádosti o dotaci.

Milan Mraček okamžitě odstupuje ze Zastupitelstva MČ Praha 10. „Výrok soudu o své vině respektuji, i když se s ním neztotož??uji. Po projednání celého případu před soudem jsem si vědom chyby, kterou moje žádost o dotaci obsahovala, ale v okamžiku jejího podání jsem o ní nevěděl. I když jsem připraven podat dovolání, plně si uvědomuji, že tento stav je neslučitelný s řádným vykonáváním povinností zastupitele. Proto se vzdávám svého zastupitelského mandátu a omlouvám se všem, které jsem zklamal,“ říká Milan Mraček.

<%ZZ38_heureka_tablety%>

To, za co byl Milan Mraček potrestán, se v žádném ohledu netýká záležitostí Prahy 10, ale projektu sociálního bydlení ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem. Zastupitelé koalice VLASTA oce??ují, že Mgr. Milan Mraček odstupuje bezprostředně po výroku soudu a ze své vlastní vůle, a děkují mu za jeho koncepční práci ve Sportovním výboru Zastupitelstva a v Komisi bytové politiky Rady MČ Praha 10.

Na uvolněné místo nastoupí Lucie Sedmihradská, odborná asistentka na Katedře veřejných financí Vysoké školy ekonomické v Praze, expertka na rozpočtový proces obcí a městských částí, dosavadní pravidelná účastnice jednání Finančního výboru zastupitelstva Prahy 10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *