slavia-kalendar2016-nahled

Fotbalový kalendář Slavia Praha 2016.

Velká smršť zápasů nejen fotbalistů, ale také fotbalistek či amerických fotbalistů se letos představila v Eden aréně, k tomu také spousta koncertů nebo třeba fotbalová exhibice. To hlavní pro čest arény je však stále v procesu – hlasování o Stadion roku 2015. Prestižní anketu vloni stadion sešívaných k radosti fanoušků vyhrál, letos chybí v hlasování jen kousek, aby se na nejvyšší stupínek podíval znovu. V průběžném hodnocení však nepatrně zaostává za Plze??skou Doosan Arénou. I vy můžete ještě podpořit rajskou zahradu v této anketě.

Muži se zachránili, ženy vyhrály

Vůbec nejčastěji se doma představovala mužská parta fotbalové Slavie. Fotbalisté dokázali v lo??ské sezoně uhrát na domácí půdě 22 ze svých celkově 34 bodů, tedy více než dvě třetiny. I tak se ovšem s velkým trápením v nejvyšší fotbalové soutěži zachra??ovali, na závěr z toho bylo až 11. místo. To v letošní podzimní části se doma představili osmkrát a bodově se prosadili ve všech zápasech kromě nešťastného utkání se zachra??ující se Sigmou Olomouc, která po vystřídání trenéra chytala nový dech. 13 bodů za 3 výhry a 4 remízy dopomohly Slavii k pozici na výsluní ligové tabulky průběžně zajišťující účast v evropských pohárech.

Ještě úspěšnější však v letošní sezoně jsou něžnější zástupkyně tohoto fotbalového řemesla. Ženský tým totiž v prvoligových kláních utrpěl pouze jednu porážku na půdě rivala pražské Sparty, a s 30 body tak drží právě s druhým z pražských S krok. Důležité pro toto umístění bylo i poslední utkání podzimní části, které slávistky v dalším pražském derby doma zvítězili nad Spartou jasně 4:0.

Liga ovšem nebyla jediným představením sešívaných dam v tomto ročníku. Úspěšně totiž prokluzují také nástrahami domácího poháru, v jehož posledním utkání jasně dominovali proti ženám Bruntálu 0:12! 8 branek nasázela do sítě domácích Kožárová. Následně se představí ve čtvrtfinálovém souboji proti Brnu. Nejdůležitější pohárová představení ovšem panují bezpochyby na evropské úrovni. Tady totiž slávistky překonávají samy sebe a po postupu přes Brondby a Zvezdu Perm si na jaře zahrají ve čtvrtfinále proti věhlasnému Olympique Lyon, na jejichž vzájemná utkání rozhodně bude live sázení k  dispozici.

Fotbalové hrátky po americku

Nebyl to však pouze tradiční fotbal, který se letos v Edenu provozoval. V polovině léta se odehrál Czech Bowl, tedy finále ligy amerického fotbalu. Svůj triumf z lo??ských ročníků a absolutní nadvládu nad českými protivníky potvrdili Prague Black Panthers, kteří stejně jako předchozí rok dokázali porazit příbramské Bobcats, letos v poměru 52:13. Před rekordní návštěvou místního utkání amerického fotbalu natáhli černí panteři svou š??ůru titulů na tři.

americkyfotbal-panthers-nahled

Prague Black Panthers, pražský tým amerického fotbalu.

Ještě předtím se nicméně na tradičně fotbalovém trávníku sešla v utkání legend parta českých a německých reprezentantů starších 35 let. Za českou stranu se v reprezentačních dresech sešli jména jako Kouba, Látal, Suchopárek či ofenzivněji ladění Nedvěd, Poborský a Koller. Ti s finesou zvládli velmi ostré a pohledné utkání, aby před téměř patnácti tisíci diváky oplatili Němcům prohru ve finále mistrovství Evropy z roku 1996 v poměru 6:3.

V novém roce ještě o mnoho víc

Pokud se tedy do pražského Edenu chystáte i v novém roce, máte se nač těšit. Kromě tradiční mužské a ženské kopané na nejvyšší úrovni či dokonce v evropských měřítcích se vám z kulturních akcí nabídnou například koncerty skupiny Lucie v rámci svého jubilea 30 let na české scéně, dále heavymetalová legenda Iron Maiden nebo latinská kráska a osminásobná držitelka cen Grammy Rihanna. Co jiného než to nejlepší by si, doufejme opět stadion roku, Eden aréna zaslouží…

slavisticky-kotel-nahled

Slávistický kotel. FOTO: Mates

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *