krkonose-horskyhotelcernahora-nahled

Horský hotel na Černé hoře: jak podojit školy v přírodě? FOTO: Petr Vilgus – Wikimedia

Horský hotel na Černé hoře koupila a opravila Praha 10 ze devadesát milionů korun. Je v něm 111 postelí. Důvodem, který radnice svým občanům vždycky říkala, byly levné školy v přírodě a pobyty seniorů. Jenže všechno je jinak. Hotel je za korunu denně pronajatý Robertu Zemánkovi, neboli jeho firmě Gastro servis Zemánek. Ten má smlouvu s městskou částí takovou, že mu radnice posílá školy v přírodě a ještě k tomu platí za každé neobsazené lůžko 200 korun denně.

Na tento ekonomický nesmysl včera poukázal deník Aktuálně.
 
Pokud byste hledali Horský hotel na mapách Google, byla by vaše práce marná. Najdete ho tam pouze pod názvem Gastro servis Zemánek.
 

Tak by chtěl podnikat každý

Na jedno dítě a den radnice Prahy 10 (ANO, ČSSD, ODS, KSČM, SZ) přispívá částkou 518 korun. Zbytek doplácejí rodiče. Neobsazená lůžka dotuje radnice navíc 200 korunami. Běžná cena v komerčních objektech se pro školy v přírodě pohybuje okolo čtyř set korun a ještě k tomu jejich provozovatelé ubytovávají pedagogický doprovod zdarma.

Městská část po investici do Horského hotelu zůstala při chuti. Obecní akciová společnost Praha 10 – Rekreace přikoupila sousední chatu Sport a dala do ní dalších dvacet milionů korun z peněz občanů Prahy 10.

Kmotři na radnici

Smlouvy o provozování Horského hotelu mají klasický kmotrovský rodokmen.

Městská část vypsala v roce 2008 (za starosty Vladislava Lipovského z ODS) soutěž na provozování hotelu na jeden rok. Jako jediný účastník se přihlásila firma Gastro servis Zemánek, která vznikla teprve po vypsání soutěže.

V roce 2009 (za starosty Milana Richtera z ODS) vypsala městská část novou soutěž na dobu neurčitou. V té měla podmínku, že zájemce musí mít zkušenost s provozováním zařízení pro dětskou rekreaci. A to díky předchozí zakázce Zemánkova firma splnila. Jako jediný účastník soutěže zakázku vyhrála.

V roce 2014 (za starostky Radmily Kleslové z ANO) obecní společnost Praha 10 – Rekreace měsíc po volbách a týden před jednáním nového zastupitelstva smlouvu o provozování Horského hotelu změnila. Dodatek říká, že tříměsíční výpovědní doba se mění na nevypověditelný nájem až do konce roku 2019.

Trestní oznámení TOP 09: Někteří zastupitelé bydlí zadarmo

Trestní oznámení VLASTA: Rekonstrukce nebyla udělaná 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *