Sportovní manažer Zbyněk Kusý dnes zemřel ve věku 49 let. S Pardubicemi vyhrál tři mistrovské hokejové tituly. O totéž se pokusil s fotbalovou Slavií, kde to dotáhl na sedmé místo v lize, v situaci, kdy před jeho příchodem i po jeho odchodu se potácel vršovický fotbalový klub na hranici sestupu. Zárove?? byl Zbyněk Kusý zvolen zastupitelem Strany práv občanů – Zemanovci.

Zbyněk Kusý byl jistě výtečný klubový manažer, ale to zárove?? znamená, že se musel neustále pohybovat na hraně nebo dokonce i za hranou morálky a zřejmě i zákonů. Zasvěcenci byl označován za hokejového Ivana Horníky, akorát že byl o něco chytřejší a nemluvil veřejně o připlouvajících kapřících.

<%ZZ29_heureka_fotbal%>

Zřejmě zemřel na infarkt.

Roku 2012 se stal generálním ředitelem Slavie, která patřila bývalému ministru dopravy za ODS Aleši ??ebíčkovi. V klubu však vydržel pouze rok a rozešli se ve špatném. Slavii zažaloval o třináct milionů korun a měl je dostat v exekuci, a dalších šest milionů pohledávek prodal neznámé firmě sídlící na ostrově Samoa, která je po Slavii také vymáhala.

Než se spor vyřídil u soudu, Slavii koupili Čí??ané a Zbyněk Kusý nečekaně zemřel. Přesto spor stále běží – peníze z exekuce zřejmě získají dědicové a firma z Pacifiku není Kusého smrtí nijak dotčena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *