Pokud chcete zaparkovat v centru Prahy, připravte si modrou kartu pro rezidenty. Lidé, kteří mají trvalé bydliště v jiných částech Prahy nebo dokonce úplně jinde, si musí nachystat peněženku. Za parkování v návštěvnických zónách se platí.

Pro majetné byznysmeny by to takový problém nebyl. Horší je, že třeba ve žluté zóně v Praze 2 mohou parkovat pouhé dvě hodiny. Když nechají auto odstavené déle, pokutuje je dopravní policie, která chodí na časté obchůzky.

V Praze se nejvíc vykrádají auta

A pokud lidé seženou na ulici místo, kde mohou parkovat déle, hrozí jim nebezpečí vykradení. Zloději v Praze denně poškodí stovky aut.

Jen loni policisté v Česku řešili 23 000 případů vykradených aut. Z toho se 58 % případů odehrálo v Praze. Ze statistik vyplynulo, že se zloději zaměřují na auta mladší pěti let. Z nich odnáší navigace, xenony, airbagy a řídicí jednotky.

Garážové stání je záruka bezpečí

Proto si už mnoho nerezidentů spočítalo, že se jim vyplatí investovat do vlastního garážového stání. Problémem je, že těchto stání je na lukrativních adresách velký nedostatek. Proto se začínají rychle plnit i garážová stání v rezidenci Korunní v centru pražských Vinohrad.

Nový bytový dům v Korunní ulici. FOTO: Sekyra Group

Rezidence Korunní nabízí dostatek garážových stání pro rezidenty i nerezidenty. FOTO: Sekyra Group

Společnost Sekyra Group nyní tato místa nabízí za 450 000 Kč včetně DPH i nerezidentům. Někomu by se na první pohled mohla zdát cena vysoká, ale skrývá se za ní celá řada doprovodných služeb:

* parkovací místo v centru Prahy,
* kamery hlídají vjezd, výjezd a vstup do garáží 24 hodin denně,
* přístup do garáží přes 24hodinovou recepci rezidence.

Rezidence Korunní na Vinohradech. FOTO: Sekyra Group

Bytová rezidence Korunní stojí na místě bývalé čokoládovny Orion a vedle Vinohradského pivovaru, který se změnil ve výtečnou pivní restauraci. FOTO: Sekyra Group

Výhody garážového stání v Praze

Oproti parkovaní na ulici máte jistotu, že auto nikdo nevykrade a nezničí. A zvlášť u drahých modelů je to věc, do které se vyplatí investovat.

Další výhody vlastního garážového stání jsou, že už nikdy nebudete platit parkovné a zárove?? máte vždy jistotu, že rychle zaparkujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *