strojovna-krejcovskymetr

Šití na stroji se dá naučit. FOTO: Strojovna

Kurzy šití na domácích šicích strojích pořádá Strojovna v Krymské ulici ve Vršovicích. Začátečníci se naučí ovládnout svůj šicí stroj, různé střihy a druhy stehy. Pokročilí vyrobí vlastní střih a ušijí si podle něj halenku nebo košili a šaty. Kurzy vede zkušená lektorka Miloslava Jančová, která sama šije již čtyři desetiletí.

Délka všech kurzů: 33 hodin (11 setkání po 3 hodinách)
Cena: 5 445 Kč (165 Kč/hodina)
Kapacita: maximálně 4 osoby
Kde: Strojovna, Krymská 24 (tram 22, Ruská)
INFO: Strojovna.com 

<%ZZ35_heureka_sicistoj%>

Začátečníci

Kurz je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. V kurzu se naučíte ovládat několik typů běžných šicích strojů i overlock. Úvodní lekce je všeobecná, zaměřená na základy šití, seznámení se s textilními materiály, který je na co vhodný, drobnou textilní galanterií a pomůckami na šití. Ušijete si několik vzorníčků stehů a švů a cvičně všijete zip. Naučíte se položit střih a zeptáte se na vše, co vás zajímá.

Během kurzu si uděláte vlastní střih na sukni a kalhoty a tyto dva výrobky si ušijete. Při jejich výrobě se naučíte veškeré úkony a postupy s tím spojené.

Kdy: v úterý 9:00 – 12:00 h
Kurz začíná 20. října a končí 19. ledna.

Kdy: ve středu 18:30 – 21:30 h
Kurz začíná 21. října a končí 13. ledna.

Pokročilí

Kurz je určen zájemcům, kteří šicí stroj ovládají, rádi by se pustili do něčeho složitějšího, ale sami si netroufají. V kurzu si vyrobíte střih na šaty s podšívkou či bez ní a na košili/halenku a ušijete si je. Kurz je více individuální než pro začátečníky, a pokud si budete chtít vyzkoušet něco jiného, můžete se s lektorkou domluvit. Kromě běžného šití si vyzkoušíte méně známé i hodně používané fígle.

Kdy: v úterý 18:30 – 21:30 h
Kurz začíná 20. října a končí 19. ledna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *