rollsroyce

Rolls-Royce a sídlo na správné adrese je znakem úspěšného podnikání. FOTO: Rolls-Royce Motor Cars

Dnešní doba je virtuální, firmy jsou virtuální, podnikání je virtuální – tak proč nemít i virtuální kancelář? Vyrábět je možné kdekoliv, zaměstnanci mohou pracovat jinde, ale sídlo firmy bude umístěné na dobré adrese v hlavním městě Praze. Dělá to tak stále více firem, protože takové řešení má velké výhody. Prestižní umístění sídla ve velkoměstě automaticky zlepšuje image podniku i jeho majitele. Zárove?? mizí negativa podnikání na maloměstě, jako je závist, pomluvy, nahlížení pod finanční pokličku a také velký počet nesmyslných kontrol ze strany všemožných úřadů.

Než pouze přestěhovat vedení své firmy do virtuální kanceláře, je ještě lepší využít všech služeb, které nabízejí poskytovatelé virtuálních kanceláří.

Založte s.r.o. a ihned podnikejte   

Je to velmi jednoduché. V kostce se jedná o následující služby:

* Necháte si založit firmu, nebo si koupíte již založenou.

* Sídlo své firmy zapíšete na adresu poskytovatele služeb.

* K dispozici budete mít kancelář, zasedací místnost a recepci, kdykoliv si o ně řeknete. Na domě bude umístěna tabulka se jménem vaší firmy.

* Rozšířené služby zahrnují přeposílání pošty na vaši skutečnou firemní adresu, zákaznickou linku s operátorem a také občerstvení pro vás a vaše obchodní partnery. 

Virtuální kanceláře v Praze lze využívat po celém městě. Čím je adresa blíže centru, tím je samozřejmě služba dražší. Ceny se zvyšují podle objednávky dalších nadstandardních služeb.

Na klíč nebo ready-made?

Svoji novou firmu můžete pořídit jako zcela novou právnickou osobu tzv. na klíč, anebo ji koupit už jako fungující, tzv. ready-made firmu. Obě varianty mají své výhody a přednosti, které oceníte až v konkrétní situaci.     

Založit novou firmu, nejčastěji společnost s ručením omezením, nějakou dobu trvá. Úředníci a soudy často staví podnikatelům do cesty nečekané překážky a občas je potřeba tančit mezi nejasnými paragrafy.  

K tomu Profi-kancelář zajišťuje kompletní servis – konzultace, přípravu dokumentů, notářský zápis, živnostenské oprávnění, registraci na obchodním rejstříku, registraci na finančním úřadu a do dvou týdnů je nová forma založená.

Nová firma

+ plus: Je to levnější varianta než nákup hotové firmy. Má čistou historii a její struktura i zapsané živnosti jsou přesně podle požadavků zákazníka.

– mínus: Založení firmy firmy trvá přibližně čtrnáct dnů. Nová firma není tak důvěryhodná, jako zavedený podnik s podnikatelskou historií. 

Nákup existující firmy ready-made firmy je rychlý. Kupujete totiž již kompletně založenou firmu, ale tato společnost nevykonávala žádnou činnost. 

Existující firma

+ plus: Podnikat můžete okamžitě. Všechny poplatky a základní kapitál jsou již splaceny. 

– mínus: Ready-made firma je o něco dražší než nově založená s.r.o.

Varianta Profi obsahuje navíc okamžitou identitu. K založené firmě ihned funguje virtuální sídlo, v něm sedí recepční, je vytvořená firemní webová stránka, e-mail, bankovní účet a jsou natištěné vizitky.

Virtuální útěk do Prahy před zbytečnými kontrolami

V Praze chodí kontroly jen zřídka. Obvykle na začátku podnikání, a pak už jen na udání, nebo v případě do očí bijících podvodů, které úředník zjistí na první pohled. Na oprávněné kontroly jsou firmy i jejich vedení připravené. V Praze například přichází do průměrné firmy kontrola z finančního úřadu jednou za deset až dvacet let.

V menších městech přichází nezvaná návštěva z Finančního úřadu třeba i několikrát za rok. K tomu se přidávají hygienici, zdravotní pojišťovny, správa sociálního zabezpečení, úřad práce, hasiči a mnohé další instituce. To je tak velký nápor na administrativu, že je lepší přestěhovat sídlo firmy do virtuální kanceláře v Praze, kde takové šikanózní kontrolování nehrozí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *