Zastupitelé koalice Vlasta děkují veřejnosti za štědrost a pozitivní odezvu, které se dostalo našemu záměru vydat noviny pro občany Prahy 10. Společně a jedním hlasem vzkazujeme všem dárcům: „Děkujeme!“ Celkem 175 dárců přispělo částkou 124 183 Kč na periodikum, jež ponese název Vlastní noviny.

Tento neobvyklý krok je vyústěním situace, kdy druhá nejsilnější strana v Praze 10 nemá na rozdíl od koaličních stran možnost svobodným způsobem komunikovat s občany v místním radničním tisku.

Na březnovém zastupitelstvu se sice za pomoci koaličních zastupitelů z ČSSD povedlo schválit záměr zřídit na úrovni zastupitelstva redakční radu oficiálních novin, ale k naplnění tohoto úmyslu povede ještě dlouhá cesta.

Částku 124 183 Kč jsme vybrali díky kampani na serveru Startovač.cz, podporujícím financování českých a slovenských kreativních projektů. Odměnou našim podporovatelům je kromě dobrého pocitu řada neotřelých odměn, například přednostní roznos novin v jejich domovské ulici, karikatura bývalého starosty nebo večeře s herečkou Evou Holubovou, která je podporovatelkou koalice VLASTA.

Všichni zastupitelé i spolupracovníci koalice VLASTA si podpory obrovsky váží. Je to pro nás obrovský závazek do budoucna. Vybraná částka pokryje náklady na padesátitisícový náklad jarního čísla. Zárove?? je položen solidní základ pro číslo podzimní, které můžeme už nyní přislíbit našim voličům i všem občanům Prahy 10.

Jarní číslo prvních nezávislých novin Prahy 10 vyjde během měsíce května. Proč noviny ponesou název Vlastní noviny, vysvětluje jejich odpovědný redaktor a zastupitel koalice Vlasta Pavel Mareš: „Jedním z našich volebních hesel bylo Vlastními silami a na vlastní odpovědnost. V názvu novin se tak odráží skutečnost, že noviny vydáváme opravdu sami, bez nároku na honorář. Staráme se vlastními silami i o distribuci a chceme, aby si o dění v Praze 10 mohli občané udělat vlastní názor na základě širšího spektra zpráv i názorů. Periodikum bylo už zaregistrováno na Ministerstvu kultury a máme zažádáno o ochrannou známku.“

DESÍTKA.cz: Dobré noviny od Vlasty? Slováci byli rychlejší

Dialog s občany bereme nesmírně vážně, neskončili jsme komunálními volbami. Chceme posilovat důvěru veřejnosti a povědomí o našich krocích posilovat během celého volebního období. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *