Magistrát hlavního města Prahy rozhodl, že místo tunelu Blanka zaplatí vybudování a přestavbu mateřských školek ve městě. Mimo jiné jmenoval rozšíření školky v Dolních Měcholupech. Bylo by to jistě chvályhodné rozhodnutí, kdyby se dříve na varování demografů a později hlášení školských úředníků politici nevykašlali v městské i místní úrovni (ANO, v Praze 10 jsou to ti samí, pouze v dresu jiných politických uskupení). 

Mateřské školky měly zvětšit kapacitu už v okamžiku, kdy se rodilo hodně dětí a bylo tedy jasné, že za tři roky budou potřeba místa ve školkách. Místo toho se v Praze 10 prodávaly školky do soukromých rukou na obchodní a výrobní účely. 

Čtěte o školkách: Praha 10 navyšuje počet míst ve školkách a Školek je málo, radnice se vykašlala na děti a Zápis do mateřské školky: zase nebude dost míst

Teď se problém převalil o jeden schod výše a během zápisu do škol, se ukázalo, že začal boj o místa v základních školách. Na tento problém se politici také vykašlali. V Praze 10 školu politici nechali například vybydlel velkou základní školu na Strašnické, protože se rozhodli, že místo ní nechají postavit za veřejné peníze obchodní centrum maskované za radnici.

Čtěte o školách: Zápis do první třídy základní školy a Zoufalá sranda ve Strašnicích? a Dvě zbytečné brožury z radniční dílny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *