„Možná Vás nemile překvapila uzavírka komunikace oblíbené procházkové trasy kolem Hamráku, ale je to výsledek spolupráce s naší inspektorkou Ladislavou Pořízkovou. Posudek, kterým upozornila na špatný stav komunikace – nejen pro handicapované právě nyní ihned řešíme. Pro Vás co máte rádi procházky, ale také třeba cykloturistiku to ve finále bude příjemné. Mělo by být hotovo cca do měsíce. Tak prosím o trpělivost…“ Tohle napsal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (vyhozený z ODS, potom Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové, v současnosti nezávislý) dnes na svůj Facebook.

To si nevšiml on ani jeho inspektorka, že kořeny prorůstají asfalt už nejméně deset let tak, že se tam nedá pořádně chodit ani jezdit na kole?

Jsme zvědavi, co s tím Bohumil Zoufalík a spol. udělají. My známe jen dvě řešení – buď vykácet mohutné stromy a tím přestanou růst jejich kořeny do cesty (to by se nám ale vůbec nelíbilo), nebo udělat pořádnou stavební úpravu stezky, zvednout ji o hodně do výšky a pod asfalt nasypat dostatek pružné vrstvy, aby měly kořeny kam růst a neničily povrch (to by se ale za měsíc nedalo stihnout).

Předpokládáme tedy, že stavební firma jednoduše nalije asfalt na ten stávající a za pár let ho kořeny zase prorazí a stav bude tak špatný, jako teď.

Rádi bychom se nechali překvapit, že se jednou v Praze 10 něco udělá za veřejné peníze levně a zárove?? pořádně. Moc tomu ale nevěříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *