Kostel Narození Panny Marie v Záběhlicích

Zatím největší známý tunel na naše peníze včera vykutalo zastupitelstvo Prahy 10. Radní a zastupitelé odhlasovali, že za miliardu nechají postavit novou radnici na Strašnické. Místo aby opravili za pár desítek milionů korun paneláky, ve kterých sídlí ve Vršovicích, chtějí řádově větší peníze poslat do novostavby ve Strašnicích.

Už několik let k tomu směřovali, ale až dosud jim bylo blbé říci, že od nás každého chtějí 10 000 korun. Teď se ale blíží volby, ve kterých mnozí z nich vypadnou z místní politiky, a tak pokoutně a narychlo udělali na občany tento podraz – odsouhlasili koupi pozemků pro budoucí radnici.

Lze očekávat, že jako obvykle bude budova o mnoho dražší, než se plánovalo, a tak může každá rodina z Vršovic, Strašnic, Záběhlic, Malešic i Zahradního Města počítat s výdaji okolo sto tisíc korun v nejbližších letech.

Jak to kluci a holky z radnice promákli? Celkem jednoduše – využili salámovou metodu, zdržování, unavování a matení nepřítele. Tím nepřítele jsme pro ně my, občané Prahy 10!

Válka proti občanům, o které se už dlouho mluvilo, byla právě vyhlášena. Zastupitelstvo odhlasovalo výkup pozemků pro novou radnici. Znamená to, že první výstřel již padl a ostrá střelba bude následovat. V krvavé řeži o prachy padnou nejen peníze nás občanů, ale také bude obětováno mnoho politiků a úředníků, firmy budou uplácet jako o život a kmotři v pozadí budou rvát ještě teplé maso z obecního rozpočtu.

Jedou v tom skoro všichni

Až na TOP 09, která od začátku byla proti předražené výstavbě nové radnice, v této kulišárně jedou všechny strany – zelení, komunisté, občanští demokraté, Bobošíkové Hlavu vzhůru, sociální demokraté, Babišovo Ano a dokonce Desítka pro domácí i nezávislí (ehm ehm…).

Poslední krok byl zvláště vypečený. Minulé jednání zastupitelstva, které bylo ze zákona veřejné, mělo na programu jednání o radnici – buď se opraví, nebo postaví nová. Podrobnou srovnávací studii měla předložit po dvou letech utajené práce Ivana Cabrnochová (Strana Zelených). Žádná taková studie ovšem podle dostupných informací neexistuje, i když o ní vedení radnice vždycky básnilo. Starosta Milan Richter (ex ODS) a jeho zástupce Bohumil Zoufalík (ex ODS, ex Hlavu vzhůru, dnes nezávislý), později si funkce prohodili, normálně věšeli lidem bulíky na nos.

Zastupitelstvo si ovšem odhlasovalo, že o radnici jednat nebude. Veřejnost, která se tam dostavila především kvůli tomuto bodu, tedy utáhli na vařené nudli. Přehodili bod o radnici na mimořádné jednání – světe div se, v dobře jarních prázdnin! Aby na ně nebylo tak dobře vidět. To se konalo včera s tristním výsledkem: „Občané, každý nám dejte deset tisíc korun a my zaplácneme strašnickou školu, tržiště a plácek okolo metra.“ Další prachy z nás vyrazí později, až jim dojdou ty, kterých se teď bavíme.

Nějak to prošťouchneme. Hlavně ať se o tom moc nejedná!

„Místopředsedou Novákem za ČSSD nově zařazen na pořad schůze bod k výstavbě sídla nové radnice. Toto pokládáme za zcela v rozporu se schválenými normami zastupitelstva a zcela v rozporu s politickou etikou. Materiály v této věci zastupitelé vůbec neobdrželi, přitom se zde projednává miliardová zakázka,“ odhaluje způsoby jednání v Praze 10 zastupitel za TOP 09 Jan Šnajdr.

Zastupitelé za TOP 09 oznámili, že se nebudou účastnit hlasování k radnici, se kterým již od začátku nesouhlasí. Proto opustili jednání zastupitelstva.

Nikdo z občanů stále neviděl, jak by asi nová radnice měla vypadat, jak bude velká a co v ní všechno bude umístěné. Už teď je ovšem jasné, že má jít především o komerční prostory postavené na obecním pozemku za veřejné peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *