Žraloci loví nemocné a zraněné ryby v oceánu. Finanční žraloci z Home Creditu loví hloupé lidi ve finanční tísni v Tesku. Nahazují udičku, která se maskuje jako slevová karta, ale skrývá v sobě háček, který se do zákazníka zasekne a velmi těžko se ho zbavuje.

„Nechcete slevovou Tesco kartu? Nabízíme zákazníkům turbo, které dokáže udělat z jednoho bodu dva.“ Tak nějak začíná lov. Dva dobře oblečení lidé zavedou oběť ke stolku v samoobsluze Tesco a začnou klepat do počítače.

„Jméno, adresa…“

Počkejte, co to vlastně nabízíte? To je Club card? Já už jednu mám od Tesca.

„To je turbo karta. Tady to podepíšete a budete mít výhodné slevy.“

Půjčte mi tu smlouvu domů. Je na několik stránek, já si to prostuduji a zítra přijdu.

„Smlouvu vám dáme, až ji podepíšete. Dřív nesmíme.“

Cože, to mám podepsat něco, co jsem nečetl? Dejte mi kartu, já budu nakupovat v Tescu a sbírat body jako dosud a není v tom žádný podvod ani smlouva. Za kolik nakoupím, tolik se mi přičte na Club card a takovou dostanu každý měsíc slevu.

„Na turbo kartu musí být podepsaná smlouva. Je to totiž revolvingový úvěr.“

To se ze mě děláte srandu? Já žádný úvěr nepotřebuju. Natož revolvingový. To je snad finanční nástroj pro velké firmy s dobrým ekonomickým řízením, ale já bych přišel na buben.

„To se vám vyplatí. Nesbíráte žádné body, ale rovnou procenta.“

Takže vy mi nabízíte bankovní produkt? Tesco přece nemá zatím českou pobočku své banky. Tu teprve nedávno zavedlo v domovské Británii.

„Home Credit spolupracuje s Teskem.“

Home Credit? Kellner? To jsou ti, co ožebračili spousty lidí půjčkami? Ne, to fakt nechci. Nejsem blbý, abych se místo slevové karty v krámě dočkal doma exekutora.

Nejde o slevu, ale chtějí vás oškubat

Redakce DESÍTKA.cz nakonec smlouvu získala a prozkoumala ji zblízka. Nejde vůbec o žádnou slevovou věrnostní kartu Tesco, ale pouze o velmi nevýhodnou půjčku nebankovní finanční firmy Home Credit.

Vybíráme pro ilustraci několik nenápadně ukrytých poplatků. Když se nasčítají, dají dohromady pěknou sumu peněz, kterou musí zákazník platit.

49 Kč / měsíc – vedení karty

15 Kč/měsíc – pojištění karty

26,28 % – úrok p.m.

85 Kč – každý výběr z bankomatu stojí 1 % z vybrané částky, minimálně právě 85 Kč

Dále jsou vypsány obrovské pokuty za pozdní splácení, nesmyslné termíny k výpovědi smlouvy a další nevýhodné okolnosti pro zákazníka.

O tématu jsme psali již vloni:

Tesco nabízí svou Clubcard, Homecredit otevírá bránu do finančního pekla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *