Na oblíbené trase pro horská kola podél Botiče se objevil nepříjemný zákaz vjezdu. Brání průjezdu přes mělký brod pod Dendrologickou zahradou v Průhonicích. Kdo někdy jel po terénním singltreku podél Botiče od Průhonic k Hostivaři, jistě si dobře vzpomíná na rychlou stezku kopírující plot Dendrologické zahrady a její zakončení krátkým, ale výživným skalnatým padáčkem.

Hned pod tímto prudkým svahem je brod přes mělký potůček, který teče z Čestlic skrz Dendrologickou zahradu, tam napájí dva rybníky, pod plotem protéká ke zmíněnému brodu a vyzděným korytem pár desítek metrů do Botiče ke vsi Újezd.

Právě tento malý zábavný brod přes Čestlický neboli Černý potok je nově zatarasený závorou.

Cyklisté, plačte, motorkáři to zavinili

Brod se nedá projet. Zdá-lo by se, že to ničemu nevadí, protože přes potok vede lávka pro pěší.

Pokud je sucho, tak snad cyklisté přišli jen o jedno pěkné místo na projížďce přírodou. Pod strmých sbahem zabrzdí a převedou kolo přes lávku.

Brod pod strmým padákem

Pokud je jen trochu vlhko, je to už jiné! Klouzavý skalnatý a bahnitý povrch nepřeje brzdění. Cyklisté to řešili tak, že raději pustili brzdové páky a dole vjeli do brodu, za kterým už na rovině pohodlně dobrzdili.

Škoda takového pěkného úseku! Chápeme, že závora přes potok má zabrzdit lavinu čtyřkolkářů, kteří si tudy udělali výletní trasu a ničili potok, lesní cestu i přírodu, ale stejně je nám to líto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *