Věrný slávista FOTO: Matěj TurekFotbalový klub Slavia přestoupí do druhé ligy a koupí ho mafián Krejčíř.

Jiří Kájínek bude zproštěn viny a propuštěn.

Karel Gott nevyhraje Českého slavíka 2011.

I na toto si můžete vsadit. Sázkové kanceláře vypisují roztodivné události, které by se mohly letošní rok přihodit. Pokud by se tak stalo, vyhráli byste i pětsetkrát víc, než jste vsadili.

Uvidíme, jak moc se bude Slavia snažit dostat z předpředposledního místa.

Fotbalová Slávia je celou letošní Gambrinus ligu ve velmi tíživé finanční situaci. Dluží více než sto milionů korun bývalému majiteli, britské společnosti ENIC.

Čekání na zázrak

Hodně se to podepisuje na jejích výsledcích. Přestože slávisté nemají zas tak špatný kádr, nedaří se jim. Nejvíc se na hráčích podepisuje psychika. Vědí, že Slávia je jeden z nejlepších týmů české soutěže, ale na druhou stranu se jim nedaří dávat góly a nakonec ani bránit. Pořád čekají na nějakou vzpruhu, která by je dostala ze špatné situace.

Neplatíš dluhy, nesmíš nakupovat hráče

Další rána, kterou klub dostal, byl zákaz nakupování a přestupu hráčů. Trest mu udělil Českomoravský fotbalový klub za to, že nezaplatil svůj dluh svému bývalému hráči Martinu Abrahamovi. Tento hráč ve Slávii odehrál pouze jarní část sezony 2007/2008 a minulý rok na podzim odešel do třetiligového německého týmu. Abraham dal vršovický klub k arbitráži, protože nedostal výplaty.

V červenci se se 2010 se s klubem dohodl na postupném splacení dluhu, ale Slávia mu žádné peníze nedala, a tak ji znovu poslal k arbitráži. Poté, co se to dozvěděl fotbalový svaz, klubu zastavil přestupy na dva měsíce.

Teprve na konci roku 2010 Slavia směšný dluh 33 tisíce korun hráči zaplatila a od začátku roku 2011 může nakupovat nové hráče. Nejspíš se ale žádné velké nákupy nebudou konat. Zatím je jisté, že odejde záložník Jaroslav Černý, který nepřistoupil na snížení platu.

Slávistický kotel FOTO: Matěj Turek

Diváci opustili stadion. Nadobro?

Třetí rána, která se projevuje postupně, je velký úbytek diváků. Od té doby, co se Slavia vyskytuje na posledních příčkách tabulky a hraje neatraktivní fotbal, nechodí do Edenu tolik lidí jako dříve. Jen věrní fanoušci zůstávají. Kotel je pořád plný a vytváří skvělou atmosféru na všech zápasech. Bohužel ale ostatní tribuny zejí prázdnotou. Jsou tu sice diváci, ale ne tolik jako v době, kdy Slavia získala dva tituly za sebou.

Opustí Slavia první ligu?

Už v polovině podzimní části ligy se Slavia rozhodla, že nedožene náskok prvních pěti týmů a že jejím jediným cílem bude, aby se nedostala na poslední dvě příčky tabulky a nepropadla se do druhé ligy. Zatím k tomu nemá daleko. Je na třetím místě od konce a na předposlední Brno má náskok jen jeden bodu, což odpovídá jedné remíze, a na poslední Ústí nad Labem čtyři body.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *