Zoufalík je grázl, i když se schová za tajemníka
Domnívám se, že starosta Bohumil Zoufalík, jeho nohsled tajemník Martin Slavík a jejich úředníci jsou grázlové. V souvislosti s připravovaným referendem o miliardové radnici to vyšlo najevo tak průzračně, až to bolí. Když už je občané v čele s koalicí Vlasta zatlačili do kouta a předali jim petici k vyhlášení referenda s dostatečným počtem podpisů, neváhali ani s veřejnou lží. Během přepočítávání petičních archů prohlásili za nečitelné přesně tolik podpisů, aby se obřanské referendum nemuselo konat a oni mohli vymyslet vlastní nesmyslné otázky. Pro přesnost: o referendum proti vůli radnice musí požádat svým podpisem nejméně 10 % obyvatel, kteří zde mají volební právo a tedy i trvalé bydliště.

Text: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Když se věc dostala k Městskému soudu, tři soudci Miroslava Hrehorová, Jiří Tichý a Dana Černovská jasně uvedli, že údajně nečitelné podpisy přečetli a identifikovali jednotlivé osoby žádající referendum. V rozsudku píší toto:

„Nutno však podotknout, že čitelnost údajů představuje do jisté míry subjektivní hledisko čtenáře, respektive kontrolující osoby, což se ostatně potvrdilo také při soudem prováděné kontrole vyřazených osob. Několik takto vyřazených osob dokázal soud na rozdíl od odpůrce určit, aby následně zjistil, že jde o osoby oprávněné, které měly být započteny mezi osoby podporující vyhlášení místního referenda. S ohledem na zmíněná specifika "kategorie nečitelných“ je dle soudu žádoucí, aby napříště byly takto vyřazované řádky vymezeny jako samostatná skupina, u níž mohou zárove? přípravné výbory poměrně snadno sjednat nápravu, rozluští-li se na rozdíl od obecních úřadů hůře čitelné údaje o jednotlivých osobách."

Referendum přes dokázané porušení zákona však tito tři soudci nepřikázali konat podle petice, ale ponechali to, které sesmolil starosta Zoufalík se svými kumpány. Důvodem je, že prvotní rozhodování ve věci obce patří radnici.

DOKUMENT: Přečtěte kompletní rozsudek a jeho zdůvodnění.

Občanům Prahy 10, kteří se nechtějí nechat od radnice zadlužit na dlouhá léta dopředu, nezbývá nic jiného, než zvolit v nadcházejících komunálních volbách zcela jiné vedení městské části, než vládlo dosud. Do politicko-finančních čachrů v Praze 10 se ze stávajících stran dříve nezapojily KDU-ČSL, TOP 09 a nově vzniklá uskupení v čele s koalicí Vlasta.

Bohužel všechny ostatní strany mají máslo na hlavě. Jsou to ODS, ČSSD, ANO, KSČM, Zelení a Desítka pro domácí.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.