Zlepšuje se bezpečnost? Kde žijete...

broskvonova-noc-mPolicie v Praze 10 se chlubí, že zvýšila objasněnost trestných činů o 2 %. Vloni z celkového počtu 24 007 trestných činů bylo objasněno 4005.

To zní dobře! Ulice a domy jsou bezpečnější. …nebo ne?

Samozřejmě jde jenom o kouzlení s čísly. Jak už starý nacista Göbbels věděl, tak statistice, kterou si sám nezfalšuje, není radno věřit. Tak je to i s policajty v Praze 10. Houby větší bezpečnost, naopak je to rok od roku horší!

Policejní statistiky totiž vycházejí z ohlášených trestných činů. Ve skutečnosti ovšem lidé na jejich ohlašování rezignovali. Pokud nepotřebují papír pro pojišťovnu, nic nehlásí. Nemá to smysl. Dokonce policisté je sami od hlášení odrazují.

Text: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

K čemu je papírování, když vám zloději ukradnou kolo zamknuté před obchodem, vykradou kočárkárnu v paneláku, rozbitým okénkem vytáhnou z auta navigaci, vybílí sklep nebo komoru? K ničemu!

Zločince nechytnou. Když chytnou, tak neodsoudí. Když odsoudí, tak na podmínku. Když půjde sedět, tak nakrátko. A všichni kradou vesele dál.

Stali jste se obětí zlodějů a lupičů? Dejte nám vědět. Uveřejníme váš příběh, ať si ostatní dají pozor!

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.