Zaostřeno na Desítku (září 2014)

zaostreno10-logo

Kde jinde o místa v senátu soupeřily na prvních místech ženy s rozdílem 38 hlasů mezi 1. a 3. místem? Kde jinde se konají 3 referenda s 15 otázkami, ale ne to žádané občany, koalicí Vlasta a TOP09? Z kterého jiného politického startupu vzešlo tolik padajících hvězd? Jen ta radnice za miliardu je v Praze relativně běžná.

Text a foto: www.zaostrenona10.cz

Užívejte podzim a vychutnejte si poslední zastupitelstvo v tomto složení – na 10.-11. října jsme pro vás připravili argumenty, proč volit jinak než minule, třeba koalici Vlasta. A tady výčet současných hříchů.

A ještě jedna novinka úvodem: ke koalici Vlasta se přidali Piráti.


Aktuální informace zveřej?ujeme na zaostřeném Facebooku. O sousedských a kulturních akcích se dozvíte v kalendáři akcí na prahadeset.cz, provozovaném iniciativou Společně pro Desítku.

  

Senátní volby a referendum o nové radnici již dnes a zítra

Ženám se v prvním kole senátních voleb minulý týden opravdu dařilo: První Ivana Cabrnochová (SZ+ČSSD, 2 092, hlasů, 15,83%), druhá Jana Dušková (ANO 2011, 2 060 hlasů, 15,59%) a velmi těsně třetí Renata Sabongui (TOP+STAN, 2 055 hlasů, 15,55%).

 

Jak se postavit ke zčuněnému referendu?

Zde je stručný návod:
1) otázky, které si zvolili lidé v referendu STOP MILIARDOVÉ RADNICI, jsou skryty pod čísly 4, 5, 6, 7. To jsou stejné otázky, pod které se podepsalo přes jedenáct tisíc občanů Prahy 10, a které podal přípravný výbor na úřad. Jsou zvýrazněny žlutě. Doporučujeme hlasovat.
 
  1. zpackané a záměrně navržené otázky starostou Zoufalíkem pod číslem 1 a 2 mají účel jediný. Zmást lidi a uvolnit finanční prostředky na stavbu miliardové radnice. Doporučujeme nehlasovat.

  1. otázka číslo 3, která řeší rekonstrukci stadionu v Ďolíčku necháváme na vašem zvážení, upozor?ujeme však, že situace kolem stadionu je velmi nepřehledná.

Poslední jednání tohoto zastupitelstva – 2. října ve 13 hodin

Na programu je zatím jen koupě Ďolíčku, ale program lze vždy doplnit a tentokrát by si to 11 tisíc obyvatel Prahy 10 opravdu zasloužilo: návrh na konání referenda Stop miliardové radnici je podle úřadu bezvadný a tak nic nestojí zastupitelstvu v cestě k jeho vyhlášení. Děkujeme všem za pomoc a podporu! Váš podpis měl smysl. Šance zastavit miliardový projekt je reálná.

Podívejte se i vy na jednání zastupitelstva na Praze 10, která zpřístup?ujeme v archivu na YouTube ZaostrenoNa10, v průběhu jednání můžete sledovat online stream (bohužel občas nejzajímavější okamžiky přeruší výpadek). Každý občan či vlastník nemovitosti z P10 může vystoupit ke každému bodu jednání, může se Vám nicméně stát to, co paní Renatě Chmelové – že vás to podstatné prostě říct nenechají.
  

Jsme mordor české komunální politiky, politický  start up a máme zavřeno

Z názoru Jindřicha Šídla poskytnutého Českému rozhlasu vyjímáme: „Máme v Praze jistě více městských částí, kde se dějí různé věci, ale pokud bychom hledali vítěze soutěže "Jak pohrdat občany“, o výsledku nemůže být ani na minutu pochyb. Gratulace a diplom míří do Vršovic, na radnici Prahy 10, tohoto Mordoru české komunální politiky, kde ještě zjevně nepostřehli, že už se nepíše rok 2008, kdy bylo v Praze dovoleno cokoliv. Praha 10, odkud vyšly takové veličiny, jako politický pumpař Tomáš Hrdlička, Babišova nepostradatelná Radmila Kleslová, Petr Hulinský či někdejší člen Bémova all star teamu Milan Richter, právě teď žije referendy, přesně podle hesla „to by bylo, abychom vám to neznechutili“.„

Komentář Petra Honzejka ocení hlavně domácí čtenáři, protože "
zdejší politika vždy byla a i dnes je průkopnická“ . „To, co provedli volení zastupitelé v Praze 10, nazývá filozof Herbert Marcuse termínem "represivní tolerance“. Rozjeli tak silný demokratický šum, až se v něm ztratilo všechno důležité. Zatvářili se, že chtějí nechat rozhodovat v referendech úplně o všem, až občané ztratili chuť rozhodovat o čemkoli.„ 

Otevřená společnost o.p.s. hodnotí hrátky kolem výběru nového radnice takto: "Případ ukazuje, že transparentnost a zapojování veřejnosti je často zneužíváno jako reklamní slogan bez skutečné motivace a schopností je realizovat.“ Zkrátka je tu „Zavřeno“ při účasti na rozhodování. 
  

 


Na co se těšit: velká předvolební debata s J. Šídlem ve středu 1.10. od 19:00

Na debatu s komentátorem Hospodářských novin Jindřichem Šídlem jsou zváni lídři kandidátek všech relevantních subjektů z Prahy 10. Debata se koná v rámci série předvolebních debat sdružení Auto*Mat a iniciativy Společně pro Desítku.

 

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.