Zaostřeno na Desítku (říjen 2014)

zaostreno10-logo

v tomto vydání našeho zpravodaje jsme vám chtěli napsat, jak dopadla povolební vyjednávání, kdo budou noví radní a co to znamená. Koaliční jednání však stále probíhají a jednotlivé strany o nich nijak neinformují. Koalice VLASTA a TOP09 vydaly prohlášení o povolební spolupráci.

Text a foto: www.zaostrenona10.cz

Taktéž se s napětím čeká, zda soud vyhoví stížnosti Desítky pro domácí na průběh voleb (zejména v domovech důchodců), mandát jim unikl o několik hlasů. Podrobný komentář k výsledkům voleb na Praze 10 přináší A2larm pod názvem Bude Praha 10 opět Mekkou klientelismu?  


V dopl?ovacích volbách do Senátu byla zvolena společná kandidátka ČSSD a SZ  Ivana Cabrnochová. Jak se v Senátu činí můžete sledovat zde.

 

Ďolíček

Zastupitelstvo MČ sice těsně před volbami schválilo směnu stadionu Bohemians za sousední parkoviště (s doplatkem skoro 50 milionů), ale majetkový odbor magistrátu správnost smlouvy nepotvrdil, takže transakce zatím neproběhla a asi ani neproběhne. Rada MČ (vzešlá z voleb v roce 2010) se však chová, jako by už stadion vlastnila (Rada MČ schválila uzavření smlouvy na pronájem stadionu za symbolickou korunu na rok po dobu 20 let) a parkoviště vlastnil BOHEMIANS REAL, a. s. (Rada MČ 15.10. odsouhlasila uzavření smlouvy  o postoupení práv a povinností ze stavebního povolení na pozemky parkoviště společnosti BOHEMIANS REAL, a. s.). Dokud nebude ustavující jednání nového zastupitelstva, bude současná Rada smět konat i dál.
  

Referendum „Stop miliardové radnici na Praze 10“

Referendum sice Zastupitelstvo MČ (podle všeho v rozporu se zákonem) na svém posledním zasedání nevyhlásilo, ale Úřad MČ zahajuje správní řízení s těmi, kdo petici podepsali neoprávněně. Podle Judikátu Nejvyššího správního soudu k referendu v Ústí nad Labem zákon vůbec nenařizuje, aby úřad podpisy kontroloval. Pouze tuto kontrolu připouští. „Připouštět však neznamená vyžadovat vždy a všude, což plyne již ze skutečnosti, že zákon o místním referendu obsahuje nevyvratitelnou domněnku bezvadnosti návrhu včetně přílohy obsahující podpisové listiny, kterážto se opírá o předpoklad správnosti a pravdivosti podpisových listin a v širším smyslu o elementární důvěru státní moci k obyvatelstvu, jež by měla být modernímu demokratickému právnímu státu vlastní.“
 

 

Tipy na podzimní procházky – Naučné stezky na Praze 10

Malešice: Naučná stezka sv. Josefa
Zahradní město: Naučná stezka nejen pro děti – Zahrada ve městě
Strašnice

 

Pozvánky

17.11. 17:30 Lampionový průvod v Malešickém lesíku, sraz je u zastávky Rektorská

20.11. 18:00 Diskuse v Domě čtení na téma Veřejný prostor Prahy 10

27.-28.11. Benefiční dětský bazárek v kavárně Coolnička, Minská 7

2.12. 19:00 Cestovatelské promítání – Athos, aneb země kam nemohou ženy, Klub Garáž – Rektorská 30

3.12. Benefiční večer koalice Vlasta v divadle Miriam

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.