Zaostřeno na Desítku II. (srpen 2012)

Čtěte 2. část newsletteru Zaostřeno na Desítku II. (srpen 2012).

První část jste si mohli přečíst zde: Zaostřeno na Desítku I. (srpen 2012)

V kavárně café V lese (Krymská 12) doporučujeme v druhé polovině léta (další akce na webu):
 • 29.8. – od 20:00 Trio Romanos: kapela složená ze zkušených hudebníků, kteří hráli, nebo hrají v top romských kapelách (Gipsy.Cz, Kale, Bengas)
 • 4.9. od 20:00 - Cyklus volné improvizované hudby organizované Jazz et cetera o. s., s podporou Nadace Český hudební fond.

Koncerty a rozpravy v zahradě Trmalovy vily, Vilová 11   

 • 15.8. od 20h – VEČER JINÉHO FOLKU – putuje po různých pražských klubech. Vystoupí asi pět písničkářů s vlastní či převzatou tvorbou. Vstup: 50 Kč.
 • 23. srpna, 19h – Cestovatelský čtvrtek: JI?Í KAL?T – PALESTINA
 • 29. srpna, 20h – Středeční posezení: KONCERT ZHUDEBNĚNÝCH B?SNÍ BOHUSLAVA REYNKA A SUZANNE RENAUD: Letní prázdniny symbolicky uzavřeme 29. srpna koncertem zhudebněných básní Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud v překladu Alice Škochové. Ondřej Škoch obstará kytarový doprovod a zpěv, dále vystoupí Štěpán Škoch (dechové a perkusuvní nástroje, zpěv) a Darek Král (klávesy). Zazní písně z alb Nitky a První sníh. Vstup: 50 Kč.
 • 30. srpna, 17h – EXKURZ DO ČESKÉ MALBY A TEORIE UMĚNÍ 20. STOLETÍ – Vydáme se jak na exkurzi do české malby a teorie umění 20. století, tak si poslechneme příspěvky zachycující propojení tvorby malířů, básníků a filozofů.

  London gods a Mexický týden v Galerii MU

  • 28.8. proběhne v Galerii MU v Krymské 29 vernisáž obrazů malíře Martina Matouška pod názvem London gods, všichni jsme srdečně zváni.
  • 20.9. zahájí vernisáž putovní světové  výstavy mexických umělců NO SOMBRERO tzv. Mexický týden, v jehož rámci budou probíhat workshopy pro děti (třeba o tom, jak vyrobit latinskoamerické hudební nástroje z použitých věcí a pak si na ně zahrát), výstava skončí 28.9. Další podrobnosti k doprovodným akcím v mexickém duchu pro dospělé i děti časem na tomto webu.  

  15.9. Den s přírodou v Malešicích – pro děti i dospělé, s bubnováním i zoo
  „Všechny děti, rodiče i další veřejnost zveme v sobotu 15.9.2012 na tradiční podzimní Den s přírodou v Malešickém lesíku v Praze 10. Od 10 do 16 hodin budou opět připraveny zajímavé hry, dovednosti a soutěže, tentokráte na téma hravé zoologické zahrady. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si námi!“ zvou malešičtíTěšit se můžeme také na spontánní bubnování s Hudebně taneční skupinou Sueneé a v jednání je i ukázka kynologického výcviku psů od Policie ČR. Doprava bus MHD 297 zastávka Malešická strá?, případně bus 177 a 195 zastávky Spojovací nebo Malešické náměstí. Dále po šipkách, které Vás dovedou na místo akce. Těší se na nás 01/14 ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“

  12. 9. – Divadlo MANA na Moskevské otevře dveře dokořán 
  V rámci Dnů evropského dědictví a ve spolupráci s MČ Praha 10 budou po celý den (9–19 hod) probíhat komentované prohlídky Husova sboru a Vršovického divadla MANA, tzv. den otevřených dveří. (K programu: uvádí drama S nadějí i bez ní, které je reflexí politických procesů 50. let. V hlavních rolích Daniela Kolářová s Jiřím Lábusem. V září vystoupí Zora Jandová jako Edith Piaf ve hře slovenského autora Lubomíra Feldeka Smrt v růžovém. Budou pokračovat pravidelná dětská představení – opakovaně zde vystupují Buchty a loutky. A kdo máte rádi detektivky, přijďte na Agathu Christie a její Past na myši, kterou uvádí amatérský soubor Divadlo OKKO.) Dopravní spojení: tram 22 a 4 do zastávky Vršovické náměstí, vstup z druhé strany Husova sboru (naproti Sokolu Vršovice).

  Zásobník projektů oživil lavičky
  Letní prázdninová výstava (16.-31.8.2012) přináší do ulic Desítky , zahájení první výstavy se koná 16.8.2012 od 19:00 na Vršovické 80–82. První výstava představí báječné práce ze Základní umělecké školy Bajkalská, která je jen kousek od galerie. Práce byly vybírány za laskavé podpory vyučujících z obou tříd výtvarného oboru, jedny na téma Země a druhé na téma Voda. „Zdánlivě banální témata pod rukama dětí rozkvetla,“ uvádí web projektu podpořeného též ze Zásobníku.

  Lampy v Rybalkově – po stětí hlavy a nasazení stožáru
  Víte někdo, proč se v této ulici lampy vymě?ovaly? Nebyly o mnoho starší než desetileté. A dělo se to i jinde?

  Smutné změny v pražské MHD 
  Radní zvedli ruce pro omezení veřejné dopravy přesto, že odborný posudek ČVUT jej nedoporučil. Podle dopravních odborníků jsou úspory neprokazatelné a nepromyšlené škrty mohou lidi doslova vyhnat z tramvají a autobusů a způsobit, že budou raději jezdit auty. Nedávno přitom vyšlo najevo, že v pražském dopravním podniku se ve velkém plýtvalo penězi. Podle iniciativy Auto*Mat nesmí být za špatné hospodaření manažerů potrestáni cestující. 

  Přehled změn MHD (materiál ROPIDu v pdf naleznete zde). Co s tím? Jedna možnost je posílat dopisy vyjadřující naše názory na chystané změny na mail, který zřídil náměstek pro dopravu Nosek právě pro podněty k lepšímu fungování MHD: doprava@praha.eu  K tématu též idnes.cz.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.