Za pokladem lesa jdeme s dětmi na apríla

poklad11–07-nahled Na první duben, den bláznů a všelijakých šprýmů, dětský oddíl Tuláci, který působí v Malešicích, připravil akci zvanou Za pokladem lesa. Minulý ročník se akce konal v Malešickém lese, který se nachází nedaleko malešického parku. Ani letos se toto krásné místo nezmění.

Vyzpovídali jsme jednoho z organizátorů akce a jednoho z vedoucích tuláckého oddílu. Nikdo mu neřekne jinak než Opičák.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Foto: Beruna

Na co se můžeme letos těšit?

Stejně jako minulý rok budou návštěvníci plnit rozmanité úkoly. Pokud je úspěšně splní, mohou se pokusit najít poklad tropických zvířátek, který se bude nacházet v okolí. Každý, kdo poklad objeví, bude mít radost, protože si bude moci část pokladu odnést.

Jaké úkoly budou návštěvníci plnit?

Tak to do poslední chvíle budeme tajit. Nechte se překvapit. Mohu prozradit jen jediné. Úkoly budou z oblasti znalostní i pohybové. Nepůjde však o nic, co by nezvládli i ti nejmenší návštěvníci.

Jak dlouho potrvá, než návštěvníci splní všechny úkoly?

To se nedá přesně určit. Závisí to na schopnostech jednotlivců. Je to velice individuální. Počítáme však, že do hodiny stihne všechna stanoviště projít i ten nejpomalejší účastník. Rychlíkům to může trvat třeba jen dvacet minut.

Minulý rok schovala poklad lesní zvířátka. Bude letošní ročník jiný?

No jistě! My se vždycky snažíme o originalitu – od toho jsme také vedoucí. Letošní ročník se bude týkat tropických zvířátek. Celý les se tak v neděli přemění na jednu velkou oázu. Kdokoli může narazit na zebru, papouška nebo třeba opičku.

Chystáte něco speciálního?

Chystáme doprovodné atrakce, které nebudou přímo souviset s oázou a příběhem hry. Pro děti postavíme trampolínu a menší lanové centrum. Minulý rok měly tyto atrakce úspěch, a proto je chceme ponechat. Dalším potěšením pro návštěvníky nejen z řad dětí bude občerstvení. U ohýnku si budou moci opéct vuřty a zakousnout je spolu s chlebem. Jistě bude k dostání i něco na zapití. Toto zpestření má snad největší úspěch vůbec. Vuřtů budeme muset letos koupit více, protože minule se málem nedostalo na všechny.

Nedostalo na všechny?

Málem. Čekali jsme, že nám vuřty vystačí ještě pro organizátory, kteří celý den hladověli na stanovištích. K našemu potěšení však přišlo více než 200 návštěvníků. Z toho byla přibližně polovina dětí. Naštěstí se dostalo na všechny návštěvníky.

Kdy a kde přesně se akce koná?

Termín akce je opět stanoven na první dubnovou neděli. Letos to vtipně vyšlo na apríla, tedy 1. dubna. Akce se bude konat od 11:00 do 16:00. Nejvíce návštěvníků očekáváme kolem druhé až třetí hodiny odpoledne. Místo konání je v Malešickém lese, konkrétně na souřadnicích N 50° 05.243', E 14° 29.854'. Na start návštěvníci mohou dojít po vyznačených cestách ze zastávek Pla?anská a Malešická strá?. Cesty vyznačíme křídou na chodník a také rozvěsíme cedule, které jsme spolu s dětmi vytvořili z lepenkových krabic.

Co vzkážete na závěr?

Vážení návštěvníci, těšíme se na vás! Určitě dorazte v hojném počtu jako minule. Pevně věříme, že nám náš dvorní dodavatel počasí přiveze sluníčko a teplo.

Za pokladem lesa 2012 – informační letáček

Tuláci na DESÍTKA.cz:

Přijďte mezi nás, zvou Tuláci Malešice

Tuláci Malešice přijímají nové členy

Klubovna oddílu Tuláci je pod vodou

Komentované promítání fotografií z tábora Tuláků Malešice

Tuláci mají nejlepší výroční zprávu


Zobrazit místo Za pokladem lesa na větší mapě

Akci pořádá oddíl Tuláci, působící pod ZO ČSOP Tuláci.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.