Za kvalitu pražských ulic zodpovídá Magistrát

Za kvalitu pražských silnic i chodníků zodpovídá Magistrát hlavního města Prahy, pro který je spravuje Technická správa komunikací. Ulice v Praze 10 U Seřadiště vyhrála v anketě mezi řidiči smutné prvenství O největší výmol. Část této silnice patří pražskému magistrátu a část soukromému majiteli. Městská část Praha 10 přitom dlouhodobě požaduje, aby magistrát silnici vykoupil a opravil ji, dosud se tak bohužel nestalo.

Text: Jan Charvát charvat@praha10.cz

„Obdobná situace existuje bohužel i v oblasti údržby chodníků, které má magistrát také na starosti. ?ešíme to alespo? tak, že z našeho vlastního rozpočtu dotujeme každoročně Technickou správu komunikací desítkami miliónů korun, aby v Praze 10 alespo? nějaké chodníky vůbec opravila. Jenom letos takto dotujeme opravy mimo jiné v ulicích Moskevská, Francouzská a okolí,“ podotýká v této souvislosti starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10).

Čtěte o další zničené komunikaci v Praze 10:

Meru?kovou ulici zase zprasili asfaltéři

merunkova-zima2011-diryc-nahled

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.