Za Dubčí a Běchovicemi rostou nové lesy

podlesky-201203g-nahled

U Podleského rybníka za Dubčí. FOTO: Kuba Turek

Nový les nazvaný Robotka mezi Dubčí a Běchovicemi vysazují pracovníci Lesů hlavního města Prahy. Dosud zde bylo pole, na kterém se naposledy sklízela řepka olejka. Skrz budoucí les se zároveň staví nová štěrková cesta. Příští rok budou kromě hustníků založeny ještě louky s osamělými stromy a křovinami.

Na Robotku navazuje les Lítožnice a Lítožnické rybníky. Společně se jejich plocha téměř rovná největšímu pražskému parku Stromovka.

Druhý les V Panenkách

Během tohoto roku se začne vysazovat les a zkulturní se dosavadní přírodní plochy mezi Běchovicemi a Koloději, kde se říká V Panenkách.

V rámci obou lesních projektů se vysází čtvrt milionu stromků na ploše o rozloze třinácti Václavských náměstí. Počítá se s rekreačním a klidovým využitím lesů a lesoparků, které zde vzniknou.

Dlouhodobým cílem hlavního města Prahy je dostatek veřejně přístupné zeleně pro občany v rozumné docházkové vzdálenosti. Zároveň má zeleň zmírnit klimatické změny a zvýšit ekologickou stabilitu krajiny.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.